Вчені могли спостерігати Тритон лише одного разу – в 1989 році повз нього пролетів "Вояджер-2", якому вдалося зробити знімки супутника Нептуна. На цих фотографіях вчені помітили крижані шлейфи, що піднімаються з поверхні, які були схожі на гейзери. Але зрозуміти їхню природу дослідники не змогли. Дані також показали, що на Тритоні може бути якась активність. Дослідники хочуть зрозуміти, як це можливо, враховуючи, що супутник Нептуна знаходиться дуже далеко від Сонця.
"Тритон завжди був одним з найбільш захоплюючих та інтригуючи тіл в Сонячній системі. Я завжди захоплювалася зображеннями "Вояджер-2", а кадри [Тритона] дратують своєю химерністю, яку ніхто не розуміє", - заявила Луїз Проктер, головний дослідник майбутньої місії.
Сповнена сюрпризів і орбіта супутника. Тритон вважається єдиним великим супутником з ретроградним рухом. Він рухається по орбіті в напрямку, зворотному обертанню Нептуна, під сильним нахилом до площин екліптики й екватора планети. Ці особливості руху наводять учених на думку, що Тритон виник в поясі Койпера як окреме небесне тіло, а пізніше Нептун його просто "захопив". Також, вчені відзначають, що форма орбіти супутника є майже ідеальною колом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше астрономи з Лабораторії реактивного руху NASA помітили, що два супутника Нептуна перебувають у дивному резонансі, який нагадує танок. Незважаючи на те, що він може здатися дещо дивним, він допомагає зберегти стабільність їхніх орбіт.