Найтовстіші льоди Арктики стали вразливими до глобальних змін клімату

Поділитися
Найтовстіші льоди Арктики стали вразливими до глобальних змін клімату Арктичний лід стає тонкішим з рекордною швидкістю © rus-img2.com
Влітку 2020 року льодом було покрито лише 52% моря Ванделя.

На Землі була одна з найвитриваліших зон до погодних аномалій та різких змін клімату - це найтовстіші шари льоду в Арктиці. Однак, тепер остання крижана зона Землі стала дуже вразливою до глобального потепління, повідомляє Communications Earth & Environment.

Ще минулого літа, у 2020 році лід покривав лише 52% моря Ванделя. За висновками вчених, це сталося через багаторічне витончення льоду в цьому регіоні. Тому арктичні льоди признали вразливою зоною. 

Море Ванделя - це частина Північного Льодовитого океану між Гренландією і Канадським Арктичним архіпелагом. Саме тут знаходяться арктичні льоди, які завдяки поєднанню стабільно низьких температур повітря, течій та берегових вітрів вважаються найстійкішими до танення. 

Але ще з 2018 року в акваторії Північного Льодовитого океану, дослідники почали помічати перші ознаки значного танення льоду. Чим тоншим ставав лід, тим легше він танув, тим самим менша площа залишалася покритою. Тому покриття всього 52% може свідчити про потоншення крижаного покриву.

Тому вчені з Вашингтонського університету вирішили дослідити концентрацію морського льоду у морі Ванделя. Вони зробили висновок, що низький рівень протяжності морського льоду влітку 2020 року викликаний глобальним потеплінням, а також через сильний вітер, який руйнував лід.

В результаті, здатність морської поверхні відбивати та розсіювати випромінювання збільшувалося, яка зі зменшенням кількості льоду ставала все темнішою. Через це, тепло накопичувалося у товщі морської води, яке потім піднімалося і розтоплювало шматки льоду, які потрапляти до моря Ванделя.

Схожі погодні умови вже були у 1985, 1990 і 1991 роках, але тоді льодове покриття морської поверхні було товщим. Саме так, вчені визначили, що покриття льоду у морі Ванделя значно зменшилось і тому вони дійшли до висновку, що найміцніші арктичні льоди стали менш стійкими до мінливого клімату. 

Нагадаємо, що танення льодовиків Артики призведе до більших викидів вуглекислого газу. А це, може спровокувати глобальне потепління. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі