Найдорожча у світі екопремія Earthshot Prize оголосила перших переможців 2021 року

Поділитися
Найдорожча у світі екопремія Earthshot Prize оголосила перших переможців 2021 року
Переможці Earthshot Prize отримують за свої винаходи більше, ніж лауреати Нобелівської премії

У Великій Британії оголосили перших переможців премії Earthshot Prize, заснованої принцем Вільямом у 2020 році.

Починаючи з 2021 року, 10 років поспіль премія видаватиметься за винаходи рішень найгостріших проблем екології. Кожен переможець в одній із п'яти категорій отримуватиме 1,3 мільйона доларів (це більше, ніж Нобелівська премія - $1,1 млн), професійну та технічну підтримку своєї ідеї.

Переможці Earthshot Prize - 2021

  • У категорії "Захист і відновлення природи" переможцем стала ціла держава - Коста-Рика. У республіці запровадили механізм, завдяки якому місцеві громадяни отримують гроші за відновлення природних екосистем, що дозволило значно просунутися у відновленні тропічного лісу.
  • Премію за "Очищення повітря" отримає розробник приладу Takachar з Індії Відьют Мохан. Недорогий портативний механізм можна кріпити на трактори, щоб перетворювати непотрібні залишки врожаю (які зазвичай спалюють, чим забруднюють повітря) на біопаливо. Це дозволить збільшити тривалість життя місцевих мешканців, які часто дихають "горілим" повітрям, в середньому на 5 років.
  • "Відродження океанів" найкраще цього року, на думку журі премії, вдалося багамському проєкту Coral Vita: двоє друзів - Сем Тейхер та Гатор Гальперн - вирощують корали на суші та пересаджують в океан. Вони винайшли технологію, завдяки якій корали ростуть до 50 разів швидше, ніж зазвичай у природі. Це має запобігти знищенню 90% коралових рифів до 2050 року.
  • "Побудова безвідходного світу" цього року принесла мільйон доларів італійському місту Мілан, де запровадили систему "порятунку" їжі. У місті створили три центри харчових відходів, куди щороку звозять близько 130 тонн невикористаних продуктів (це 350 кг щодня), що дозволяє накормити малозабезпечених людей 260 тисяч разів.
  • "Відновлення клімату". Технологія AEM Electrolyser, вироблена міжнародною командою з Таїланду, Німеччини та Італії, перетворює відновлювану електроенергію на водень без шкідливих викидів. Цим газом вже заправляють автомобілі та літаки, використовують на заводах та опалюють будинки.

За кілька днів перед оголошенням переможців засновник премії принц Вільям заявив, що зараз великі уми мають зосередитися на порятунку Землі, а не на космічних подорожах. Так він розкритикував Джеффа Безоса, Ілона Маска та Річарда Бренсона за «космічні перегони», коли спасіння потребує Земля.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі