Найбільший айсберг у світі покинув Антарктиду і рухається до своєї "загибелі"

Поділитися
Найбільший айсберг у світі покинув Антарктиду і рухається до своєї Айсберг увійшов у протоку Дрейка © Earth observatory
Айсберг увійшов у протоку Дрейка.

Супутникові знімки показують, що найбільший айсберг у світі, що відколовся від Антарктиди минулого року, почав рухатися до своєї невблаганної загибелі. Весь цей час він дрейфував навколо Антарктиди та повільно танув, повідомляє Live Science.

Гігантська брила льоду відома як А-76А, довжиною близько 135 кілометрів і шириною 26. Це частина більшого айсберга, А-76, який відколовся від антарктичного шельфового льодовика Ронне в травні 2021 року. Пізніше він розколовся на три частини: А-76А, А-76В та А-76С.

31 жовтня супутник NASA Terra зробив знімок, на якому А-76А видно у гирлі протоки Дрейка, що з'єднує Тихий та Атлантичний океани між мисом Горн у Південній Африці та Південними Шетландськими островами на північ від Антарктиди. Розташування айсберга свідчить про те, що найближчими тижнями він продовжить рух далі на північ.

Зазвичай, коли айсберги дрейфують у протоку Дрейка, сильні океанські течії швидко забирають їх на схід, а потім - на північ у тепліші води, де вони незабаром повністю тануть.

На даний момент А-76А подолав уже 2000 км. Але йому вдалося протистояти втраті льоду. Спостереження показують, що його нинішні розміри майже такі самі, як рік тому.

Однак він навряд чи залишатиметься недоторканим набагато довше, тому що протока Дрейка відома тим, що відправляє айсберги в «односторонню подорож». Основною причиною цього є Антарктична циркумполярна течія (АЦТ) - єдина течія, яка повністю обтікає земну кулю. Вона транспортує від 95 до 150 мільйонів кубічних метрів води кожну секунду. В результаті блукаючі айсберги, що потрапляють у протоку Дрейка, стрімко віддаляються від Антарктики і потрапляють у тепліші води.

Але свою роль у розподілі та можливому руйнуванні крижаних мас відіграють і інші, дрібніші течії.

Раніше вчені заявили про те, що антарктичний «льодовик Судного дня», названий так через високий ризик колапсу та підвищення рівня світового океану, ймовірно, відступить найближчим часом. Це додає занепокоєння щодо екстремального підвищення рівня моря, яке супроводжуватиме його загибель.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі