Надолуження сну на вихідних може знизити ризик серцевих захворювань – дослідження

Поділитися
Надолуження сну на вихідних може знизити ризик серцевих захворювань – дослідження © unsplash.com/all_who_wander
Досипати у вихідні корисно.

Люди, які надолужують пропущений упродовж тижня сон на вихідних, можуть мати до 20% нижчий ризик серцевих захворювань порівняно з тими, хто цього не робить, пише The Guardian, посилаючись на дані дослідження, представлені на засіданні Європейського товариства кардіологів.

Ці дані були отримані на основі даних від  майже 91 тисячі дорослих, які брали участь у проекті UK Biobank – базі даних, яка зберігає медичні записи та записи про спосіб життя 500 тисяч людей у Великій Британії.

19 816 з них відповідали критеріям недосипання, і за 14 років спостереження дослідники виявили, що люди, які мали додатковий сон на вихідних, мали на 19% менший ризик розвитку серцевих захворювань, ніж ті, хто спав на вихідних менше.

Участь у дослідженні брали люди, які, за їх власним зізнанням, спали менше семи годин на добу. Тож ті, хто мав найбільше компенсаторного сну на вихідних, мали на 20% нижчий ризик розвитку серцевих захворювань, ніж ті, хто мав такого сну  найменше.

Попередні дослідження сну показали, що люди, які спали менше чотирьох годин протягом двох ночей поспіль, відчували себе більш ніж на чотири роки старшими, а деякі стверджували, що недосипання змушує їх відчувати себе старшими на десятиліття. 

Дослідники поставили 429 людям у віці від 18 до 70 років запитання про те, на скільки років вони себе почувають і скільки ночей, якщо такі були, вони погано спали упродовж останнього місяця. Їхню сонливість також оцінювали за стандартною шкалою, яка використовується в психологічних дослідженнях.

Вчені виявили, що за кожен день згаяного сну добровольці відчували себе в середньому на три місяці старше, тоді як ті, хто не мав безсонних ночей протягом попереднього місяця, відчували себе в середньому майже на шість років молодшими за свій справжній вік.

Учасники дослідження, які залишалися в ліжку протягом дев'яти годин, стверджували, що відчували себе в середньому на три місяці молодшими за свій реальний вік.

Вчені з Університету Південної Флориди заявили про те, що порушення режиму сну під час робочого тижня знижує продуктивність праці. Згідно з їхніми висновками, 16 хвилин, "відібрані" у сну ввечері, можуть негативно позначитися на увазі і концентрації на наступний день.

Раніше дослідники з'ясували, що відновитися після дефіциту сну важко навіть для молодих людей. Тринадцять людей у ​​віці 20 років, які спали на 30% менше, ніж їм потрібно протягом 10 ночей, не повністю відновили більшість своїх когнітивних процесів навіть після семи ночей необмеженого сну.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі