В норвезькому містечку Рьюкан на схилі гори встановили величезне (друге у світі за величиною) дзеркало, що складається з трьох комбінованих дзеркал, кожне площею 17 квадратних метрів. Це було зроблено, щоб збільшити тривалість світлового дня жителям містечка, які досі залишалися без природного світла упродовж 5-6 місяців на рік. Геліостатами керують за допомогою комп'ютера: вони змінюють кут відбивання, щоб максимально відбивати сонячне проміння, направляючи його на територію міста.
Рьюкан - невеликий населений пункт на південному заході країни, він розташований біля підніжжя гори, і з вересня по березень занурюється у напівтемряву, бо низьке північне Сонце взимку не може подолати цю природну перешкоду, пише Reuters.
Ідея створення подібної системи з'явилася рівно 100 років тому, у 1913 році, практично відразу після заснування міста. Однак тоді реалізації планів інженера-підприємця Сема Ейде завадила відсутність технічних можливостей. Суть цього проекту полягає у встановленні дзеркал на вершинах прилеглих до Рьюкану гір, які будуть в автоматичному режимі ловити сонячне проміння і відправляти його на вулиці міста.
Проект було "розморожено" у 2005 році місцевим художником Мартіном Андерсеном. На встановлення дзеркал, доставлених на гору за допомогою вертольотів, було виділено 825 тисяч доларів.
На першому етапі таким чином буде освітлено тільки центральну площу Рьюкана, де розташуються місця для відпочинку, а також дитячі і спортивні майданчики.
Нагадаємо, що в 2006 році аналогічний проект було успішно створено у селі Віганелла у Північній Італії, яке страждало від такої ж проблеми. У жителів населеного пункту сонячне світло з листопада по лютий з'явилося завдяки сталевому листу площею 40 квадратних метрів, який було також встановлено на схилі гори.
Норвезька делегація відвідала італійське село, аби подивитися, як функціонує ця технологія. !zn
Читайте також:
Вчені попереджають про можливість потужних спалахів на Сонці
Вчені заперечують вплив сонячної активності на глобальне потепління
Клімат на Землі змінюється з рекордною швидкістю за останні 65 млн років