На Великому адроному колайдері розпочнуть моделювання Великого вибуху

Поділитися
© media.herald-dispatch.com
Учені Європейського центру ядерних досліджень закінчили перший етап досліджень, які було проведено на Великому адроному колайдері. Наступним етапом буде моделювання Великого вибуху, після якого, відповідно до гіпотези, виник наш Всесвіт. Про це в четвер, 4 листопада, повідомили ЗМІ з посиланням на офіційну заяву представників ЦЕРН.
Учені Європейського центру ядерних досліджень закінчили перший етап досліджень, які було проведено на Великому адроному колайдері. Наступним етапом буде моделювання Великого вибуху, після якого, відповідно до гіпотези, виник наш Всесвіт. Про це в четвер, 4 листопада, повідомили ЗМІ з посиланням на офіційну заяву представників ЦЕРН. На цей момент зупинено зіткнення протонів, що циркулювали в обох напрямках 27-кілометрового тунелю колайдера, розташованого на кордоні Швейцарії й Франції. З кінця березня, коли відбулися перші зіткнення на енергії 7 тераелектронвольт (ТеВ), досягнуто «всіх цілей, намічених на перший рік фізичних досліджень протонів на цій рекордній енергії», підкреслено в комюніке. Основним завданням учених на 2010 рік було досягнути світності, тобто величини, що показує, як часто відбуваються зіткнення частинок із зустрічних пучків, на рівні 10 в 32-у степені на квадратний сантиметр за секунду. На практиці це означає, що в секунду відбуваються зіткнення близько 10 млн. протонів, й одержані внаслідок цього зіткнення дані дозволяють ученим проводити дослідження, заради яких, власне, й побудували ВАК вартістю в 10 млрд. франків (9 млрд. доларів). Як розповів по телефону співробітник російського Інституту фізики високих енергій Юрій Гуз, що працює в ЦЕРН, тепер у кільце ВАК буде інжектовано ядра свинцю. Їхні зіткнення протягом місяця будуть вивчати дослідники одного з чотирьох великих експериментів на прискорювачі - ALICE. Основна їхня мета - вивчити кварк-глюонну плазму. Після цього ВАК стане на обслуговування ще на два місяці, а починаючи з лютого 2011 буде поновлено протон-протонні зіткнення на високих енергіях. ВАК, що є найбільшим інструментом дослідження мікросвіту, був запущений в листопаді 2009 року з другої спроби (перша - в 2008 році - завершилася невдачею). Колайдер ставив один за іншим рекорди енергії протонів, що циркулюють його кільцем - вони розганяються майже до швидкості світла, а утримують їх в просторі завдяки тисячам надпровідним магнітам загальною довжиною більше 22 км, охолодженим до температури мінус 271 градус. У березні було зафіксовано перші зіткнення пучків протонів на енергії 7 ТеВ або 3,5 ТеВ на пучок. За допомогою аналізу результатів зіткнення частинок учені сподіваються глибше проникнути в таємниці матерії, дізнатися більше про виникнення нашого Всесвіту.

За матеріалами: ВЗГЛЯД

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі