В атмосфері Венери виявлено найпростішу амінокислоту гліцин, що часто зустрічається в білках тваринного походження. Це глюкогенна і замінна амінокислота, яка виробляється природним чином і грає ключову роль в створенні декількох інших важливих біологічних сполук і білків, повідомили дослідники з Міднапурского коледжу і Індійського центру космічної фізики.
"Гліцин на Венері допомагає утворювати молекули пребіотиків в атмосфері. Верхні шари атмосфери можуть проходити майже через той же біологічний метод, що і Земля мільярди років назад", - пишуть вчені.
У науковій статті йдеться про те, що амінокислоти є основними сполуками, властивими живим організмам. Гліцин найчастіше можна виявити в білках тваринного походження. Його виробляють організми природним шляхом. Також гліцин - головний в створенні інших важливих біологічних сполук і білків.
Дослідники з Міднапурского коледжу і Індійського центру космічної фізики пишуть, що дані факти, проте, не гарантують присутність життя. Також вони попереджають, що на Венері гліцин може проводитися по-іншому, ніж на Землі.
Відзначимо, що гліцин на Венері - це вже друга ознака життя тут. Раніше в хмарах Венери вчені виявили сліди фосфіну, що також може свідчити про наявність позаземного життя. Сліди фосфіну були виявлені за допомогою телескопа Джеймса Клерка Максвелла (JCMT) в Східно-Азіатської обсерваторії на Гавайських островах. Щоб підтвердити це відкриття, знадобилося задіяти 45 антен Великий Атакамскій міліметрової і субміліметрової антеною решітки (ALMA) в Чилі, більш чутливого телескопа.