Сигнал проявився як стрибок у даних, отриманих Компактним мюонним соленоїдом (CMS) Великого адронного коллайдера. Дослідники зіштовхували частинки в пошуках зовсім інших явищ. Важкі частинки, які утворюються в результаті зіткнень, практично миттєво розпадаються. Це продукує потік частинок менших мас і збільшений імпульс, який можуть зареєструвати датчики БАК.
Коли ці потоки частинок виробляли пари мюонів (топ елементарної частинки, схожий на електрон, але з набагато більшою масою), команда уважно відстежувала події. Разом з тим, результати цих спостережень дозволили їм зробити несподіване відкриття. Нова частинка має масу близько 28 Гев. Це трохи більше п'ятої частини маси бозона Хіггса (125 Гев). У існуючих моделях немає нічого, що передбачало б її.
Наголошується, що, навіть якщо частинка буде підтверджена, вона не змінить нинішнього розуміння фізики. Її особливість полягає в тому, що отримана маса виникла там, де нічого не повинно було утворюватися.
Великий адронний колайдер - це найбільший у світі прискорювач часток, розташований на франко-швейцарському кордоні в Женеві і належить концерну CERN.
Раніше повідомлялося про те, що фізики з Польщі проаналізували характер рідкісних варіантів розпаду так званих В-мезонів на Великому адронному колайдері і виявили дивні речі, які можуть свідчити про існування частинок, що не укладаються в Стандартну модель фізики.