Як відзначають вчені, відкриті частки являють собою варіації омега-гіперона – надважкої частки, що містить у собі три важких кварка. Тобто, вони можуть містити в собі "зачаровані" (c), "чарівні" (b) і "дивні" (s) кварки, але не нижні або верхні субатомні частки, з яких складаються протони і нейтрони.
Властивості цих кварків були передбачені Стандартною моделлю фізики, а деякі з них вже були виявлені вченими. Спостерігаючи за народженням і розпадом таких часток, фізики з LHCb абсолютно несподівано для себе знайшли сліди відразу п'яти раніше невідомих омега-гіперонів, що мають масу приблизно в 3 ГеВ (приблизно у три рази більше, ніж у протона або нейтрона).
Несподіванка полягала в тому, що вони не містили в собі так званих "чарівних" кварків – субатомних часток, для вивчення властивостей яких був створений детектор LHCb. Частки, що містять в собі b-кварки, вважаються головними кандидатами на роль "воріт" у світ нової фізики - в їніх распадах вчені зафіксували кілька дивацтв, що пояснюють відмінності між матерією і антиматериєю і виходять за межі Стандартної моделі фізики.
На думку дослідників, їм вдалося відкрити п'ять зв'язаних станів омега-гіперонов, що складаються з двох "дивних" і одного "зачарованого" кварка. Такі частки мають нульовий заряд, що відрізняє їх від майже всіх інших омега-гіперонов, що мають заряд +1, -1 або навіть +2.
Раніше повідомлялося про те, що фізики з Польщі проаналізували характер рідкісних варіантів розпаду так званих В-мезонів на Великому адронному колайдері і виявили дивні речі, які можуть свідчити про існування частинок, що не укладаються в Стандартну модель фізики.