Пік активності Сонця дедалі ближче. На нашій зірці все частіше з'являються плями, вона викидає спалахи, які супроводжуються корональними викидами маси (КВМ), що викликають магнітні бурі Землі.
За даними порталу SpaceWeather, 1 жовтня Сонце випустило потужний спалах X7.1. Він супроводжується КВМ, який, за прогнозами, має досягти Землі 4 жовтня. Він виклече потужну магнітну бурю категорії G3.
За даними порталу Meteoagent, магнітна буря накрила планету вже 3 жовтня, поки вона слабка, К-індекс перевищив 5. Але геомагнітні обурення затягнуться на три дні і посилюватимуться: 4 і 5 жовтня К-індекс перевищить 7.
Магнітні бурі – це обурення геомагнітного поля Землі з різною тривалістю та інтенсивністю. Вони пов'язані із потоками заряджених частинок, які викидає Сонце. Магнітні бурі можуть викликати перебої в роботі зв'язку, а також впливати на самопочуття літніх та метеозалежних людей. Зокрема, вони можуть відчувати головний біль, запаморочення, нудоту, біль у суглобах, втому, безсоння.
Раніше вчені заявили про те, що сказати напевно, чи настав пік сонячної активності можна лише через сім місяців після його завершення.