На південному заході Китаю було виявлено сліди динозаврів віком 100 мільйонів років. Їх відкрили після того, як один із відвідувачів ресторану у Лешані помітив сліди у внутрішньому дворі закладу, повідомляє CNN.
За словами палеонтолога Ліда Сіна з Китайського університету геонаук, дослідники виявили сліди двох зауроподів – динозаврів раннього крейдяного періоду. Команда вченого підтвердила відкриття за допомогою 3D-сканування.
Зауроподи відомі своїми довгими шиями та хвостами, вони були найбільшими тваринами, які коли-небудь ходили по суші. Довжину їхнього тіла можна було порівняти з трьома шкільними автобусами, ймовірно, що земля здригалася, коли вони ступали нею. За словами Сіна, довжина динозаврів, сліди яких було знайдено, становила близько восьми метрів.
Зазначається, що в цьому регіоні було виявлено безліч скам'янілостей динозаврів юрського періоду, але набагато менше останків крейдяного періоду. За словами Сіна, крейдяний період – це час, коли динозаври справді процвітали. Палеонтолог також додав, що розвиток Китаю призвів до того, що нові відкриття робити все складніше, оскільки викопні залишки ховаються під будинками.
На місці ресторану, в якому було знайдено сліди динозаврів, раніше розташовувалася птахоферма. Сліди стародавніх тварин були засипані шаром піску та землі, що захистило їх від ерозії. Землю забрали приблизно рік тому, перед відкриттям ресторану. Власнику сподобався природний вигляд необробленого каменю, тому вирішив залишити його недоторканим, а не залити цементом.
Після виявлення слідів, власник ресторану обгородив майданчик та має намір побудувати над ними навіс для захисту від вітру та дощу.
Раніше вчені виявили останки динозавра, який, ймовірно, був найбільшим сухопутним хижаком, який колись жив на території Європи. Викопні останки знайшли на узбережжі Англії.