На зустрічі в Києві 21 жовтня науковці презентували низку своїх проектів. За словами організаторів, головне завдання заходу - "одружити" науку і бізнес.
"Часто ми в пошуках смарт-рішень дивимося за кордон і не помічаємо того, що у нас є поруч. Україна дуже велика країна з точки зору наукового потенціалу. Є готові технології для впровадження в бізнес. Йдеться в тому числі про високотехнологічні розробки, які можуть успішно конкурувати на світовому ринку і приносити дохід. Наш проект призначений показувати розробки громадськості і допомагати розробникам і інвесторам знаходити один одного", - розповіла DT.UA начальник відділу зв'язків з громадськістю компанії "МТС Україна" і модератор зустрічі Вікторія Рубан.
Це не перша подібна зустріч Tech Today Hub: за результатами двох попередніх є проекти, які будуть реалізовуватися. Організатори підкреслюють, що головне завдання проекту-не стимулювати "витік мізків" з країни, а залучати закордонні інвестиції в Україну.
Чим же може похвалитися вітчизняна наука? Професор з інституту металофізики ім. Курдюмова Ігор Плюто створив компактний прилад для швидкого самостійного обстеження сітківки ока. Прилад дозволяє робити це без розширення зіниці. Пристрій простий у використанні, і за словами професора, навчитися поводитися з ним буде легко навіть 80-річному пенсіонеру. Вартість приладу - 200 гривень.
Старший науковий співробітник інституту кібернетики ім. Глушкова Анатолій Мержвинский продемонстрував учасникам зустрічі фотогемометр - портативний прилад для визначення гемоглобіну без ін'єкції. Також вчені цього інституту розробили планшет з програмою для комунікації хворих, що мають мовні труднощі, з медпрацівниками. Програма може також полегшити діагностику захворювань працівникам невідкладної медицини. Розробка готова до продажу. Вартість програмного забезпечення на планшет - 100 доларів, а вартість пристрою з програмою - 300 доларів.
Вчені з інституту проблем матеріалознавства розробили вуглеродні сорбуючі пов'язки. Їх можна використовувати як у промисловості (наприклад, для фільтрації води або усунення неприємного запаху), так і в медицині. До достоїнств пов'язок відноситься їх екологічність, противорадіонуклидна дія, а також простота виробництва. З допомогою пов'язок очищається поверхня рани, процес загоєння проходить швидше, а пов'язки з цього матеріалу не прилипають до рани і не викликають алергії.
Співробітник інституту фізики Володимир Неймаш брав участь у розробці біосумісних гідрогелевих пов'язок. За словами вченого, розробка актуальна в першу чергу через АТО на Сході країни. Пов'язки призначені в першу чергу для тактичної медицини та невідкладної допомоги при складних опіках. Гідрогель охолоджує рану, зупиняє руйнування тканин, а також виступає в якості знеболювального.
На зустрічі вчені також презентували імпланти для кістково-відновній хірургії, сітчасті ендопротези для хірургії, біосенсори для діагностики, фармацевтичні препарати в сфері онкології та кардіології.
Те, що в Україні з'явився Tech Today Hub - інформаційна платформа, завдання якої поєднати науку і бізнес, символічно. Дуже часто ми в пошуках смарт рішень дивимося за кордон і не помічаємо того, що вже є поруч. В Україні є свої високотехнологічні розробки, які можуть успішно конкурувати на світовому ринку і допомогти бізнесу приносити дохід.
Деталі виступів і презентації вчених можна подивитися на порталі Tech Today за посиланням