У Гелловін, 31 жовтня, на Сонці виник «вогненний каньйон», ширина якого склала 10 тисяч кілометрів, а довжина – у 10 разів більша. І, можливо, це виверження може стати причиною магнітної бурі Землі.
Як повідомляє сайт відстеження космічної погоди Spaceweather, попередні оцінки Національного управління океанографічних та атмосферних досліджень США (NOAA) показували, що корональний викид маси пройде повз Землю. Але подальші дослідження показали, що він, можливо, вдарить у магнітосферу. Якщо це станеться, він викличе слабку магнітну бурю 4 листопада.
Як зазначає Space.com, такі сонячні нитки є колосальними дугами наелектризованого газу або плазми, які піднімаються над поверхнею Сонця. Вони зміяться крізь сонячну атмосферу, реагуючи на магнітне поле нашої зірки. Коли магнітне поле стає нестабільним, нитка руйнується, що може призвести до вражаючих вибухів.
Такі вибухи часто супроводжуються корональними викидами маси. Коли потоки заряджених частинок досягають Землі, вони врізаються у верхні шари атмосфери на швидкості близько 72 мільйонів кілометрів на годину. Після цього магнітне поле Землі спрямовує їх до полюсів.
Потім електрично заряджені частинки потрапляють в атмосферу Землі, збуджуючи атоми та молекули газу та створюючи полярні сяйва. Колір полярних сяйв залежить від суміші газів у атмосфері нашої планети.
Раніше вчені заявили про те, що пік сонячної активності настане раніше, ніж передбачалося, і він буде сильнішим, ніж прогнозувалося. Чекати піку слід уже 2024 року.