Кілька років тому подібні процеси спостерігалися в Гренландії, тоді тала вода просочувалася в тріщини і мікротріщини, підтоплювала льодовик і сприяла ковзанню його частин в загальний обвал. Це призвело до того, що льодовики Гренландії почали танути зі всезростаючими темпами і втратили з 2011 по 2014 рік більш трильйона тонн маси.
Тепер же подібні озера множаться на поверхні льодовика Лангховде поблизу східного узбережжя Антарктиди. За словами вчених, загальна кількість озер, які були утворені у літні сезони 2000-2013 років, досягла восьми тисяч. Число каналів, залишених талою водою на поверхні, склало 855, причому йшли вони на глибину понад 18 килотмеров від краю льодовика.
За словами вчених, паралелі між розвитком процесів танення льоду в Гренландії і Антарктиді дозволяють припустити, що процес танення і стікання льоду у них пройде за схожим сценарієм.
Українські вчені заявили про те, що озонова діра збільшує стіну, яка захищає Антарктику від повітря з теплих широт. Її зникнення може призвести до того, що потепління в Антарктиді буде йти ще більш швидкими темпами. Детальніше про процеси, що відбуваються в Антарктиді, та дослідження українських вчених читайте у статті Лідії Суржик та Володимира Драбчука "Українська Антарктида".