На початку війни хакери зламали європейську систему супутникового інтернету, наслідки помітні досі

Поділитися
На початку війни хакери зламали європейську систему супутникового інтернету, наслідки помітні досі Хакери атакували систему супутникового інтернету © unsplash/nahelabdlhadi
Збій торкнувся щонайменше 27 тисяч людей по всій Європі.

Рано вранці 24 лютого, коли Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну, хакерської атаки зазнав супутник KA-SAT (з минулого року належить компанії Viasat), який забезпечує інтернетом Європу. Як повідомляє Wired, атака відбулася на наземну інфраструктуру, а не сам супутник, але призвела до того, що тисячі людей опинилися без доступу до інтернету.

Відключення торкнулося мешканців як України, так і країн ЄС від Польщі до Франції. Незважаючи на те, що з моменту збою пройшов уже місяць, його наслідки помітні й досі. Тисячі людей все ще позбавлені доступу до інтернету – серед них 2000 людей у Німеччині – компанії намагаються замінити постраждалі модеми та оновити програмне забезпечення для того, щоб підтримувати зв'язок.

Розслідуванням атаки займаються спецслужби США та Європи. Видання зазначає, що це найбільша кібератака з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, вона вирізняється тим, що її наслідки помітні далеко за межами нашої країни. Цілі атаки, а також те, хто її здійснив, все ще залишаються нез'ясованими. Хоча експерти мають припущення.

Представник Viasat Кріс Філіпс назвав атаку на мережу «навмисною, ізольованою та зовнішньою кібер-подією». Атака торкнулася лише клієнтів фіксованого широкосмугового доступу та не викликала збоїв у роботі авіакомпаній чи державних клієнтів Viasat у США. Але модеми людей не змогли підключитися до мережі і були «приведені в непридатність».

Філіпс також додав, що на сьогоднішній день немає жодних доказів ушкодження супутника KA-SAT. У Viasat заявили про те, що кібератака стала результатом неправильного налаштування в розділі управління її мережі, про що вперше повідомило агентство Reuters. Компанія відмовилася надати будь-які подробиці про технічну природу інциденту, пославшись на розслідування. Viasat заявляє, що в даний час зосереджена на відновленні після часткового збою.

Жоден уряд офіційно не пов'язує атаку з Росією, хоча існує ймовірність, що вона могла бути спрямована на підрив комунікацій в Україні. Водночас видання наголошує, що подібні звинувачення рідко йдуть відразу за атакою, оскільки ведеться розслідування обставин атаки.

Нагадаємо, хакери всього світу виступили на боці України у війні, яку розв'язав президент РФ Владімір Путін. Їм уже вдалося зламати сайти держорганів Росії, росЗМІ, телеканалів та банків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі