Наголошується, що метою експерименту було не створення "космічних дріжджів", але визначення того, як механізми відновлення геному працюють в умовах мікрогравітації. В ході експерименту астронавти перервали нитки генетичного коду дріжджів, імітуючи радіаційне пошкодження. В обидва ланцюги подвійної спіралі ДНК дріжджів були внесені мутації, після чого клітини активували процеси репарації.
Дослідники відзначають, що результати їхньої роботи дозволять забезпечити захист ДНК астронавтів від дії космічної радіації. Відомо, що тривале перебування в космосі може призвести до появи променевої хвороби у астронавтів, а також підвищує ризик розвитку раку, дегенеративних захворювань і проблем центральної нервової системи.
Під час подорожі на Марс вплив космічної радіації посилиться, оскільки вона займе набагато більше часу, ніж середній термін перебування на борту МКС. Тому вивчення механізмів відновлення ДНК буде дуже корисним.
15 березня на борт МКС прибув новий екіпаж. На станцію прибули космонавт "Роскосмосу" Олексій Овчінін і астронавти NASA Нік Хейг і Христина Кох.
Хейг і Овчінін повинні були прибути на станцію в жовтні минулого року. Разом з тим, на 119 секунді польоту ракети-носія "Союз-ФГ" з пілотованим кораблем "Союз МС-10" сталася аварія, після чого екіпаж перейшов в режим балістичного спуску. Капсула з астронавтами приземлилася в степу Казахстану.