Першу позовну заяву було подано 3 січня користувачами з Каліфорнії. Пізніше з'явилися ще дві – від користувачів з Індіани й Орегона.
У всіх трьох заявах позивачі вказують на вразливість процесорів і той факт, що компанія своєчасно не повідомила про неї. Вони також побоюються того, що оновлення операційних систем знизять продуктивність їх комп'ютерів, а помилка в архітектурі процесорів робить їх дефектними.
При цьому в компанії Intel заявили про те, що "випустили оновлення для більшості процесорів, випущених протягом останніх п'яти років". А також про те, що до уразливостей також схильні процесори AMD, Qualcomm і ARM (компанія Apple використовує архітектуру ARM у своїх iPhone і iPad).
Нагадаємо, раніше в процесорах компаній Intel, AMD і ARM виявили уразливості, які дозволяють хакерам вкрасти інформацію практично з усіх сучасних обчислювальних пристроїв, що містять чіпи від зазначених фірм.
Відповідні уразливості отримали назви Meltdown ("Розплавлення") і Spectre ("Привид").
До уразливості Meltdown схильні практично всі процесори, випущені компанією Intel з 1995 року (крім моделей Intel Itanium і Intel Atom, випущених до 2013 року). Spectre стосується не лише процесорів Intel, але йі AMD і ARM (сімейства Cortex-A і Cortex-R).