У Києві 11 і 12 березня на НСК "Олімпійському" проходив форум InnoTech Ukraine. Вчені, інженери, студенти технічних вузів, розробники IT-компаній показували свої досягнення відвідувачам демо-зони. Також в рамках форуму був встановлений рекорд України з масового запуску дронів.
Були показані технології 3D-друку, нові моделі безпілотників, розробки в ігровій індустрії, IT-сфері, робототехніки, а також сфері енергозбереження.
Так, українські розробники показали свою модель симуляторної системи з шоломом віртуальної реальності і кріслом, що рухається по декількох осях. Відвідувачі могли особисто протестувати симулятор Feel-Vr і відчути себе за кермом гоночного автомобіля. Система сумісна з десятками сучасних програм. Вартість такого крісла в Україні може складати близько двох тисяч доларів, це дешевше зарубіжних аналогів.
Молоді розробники представили прототип розумної маски для сну. Маска синхронізується з додатком на смартфоні і будить користувача у швидку фазу сну, імітуючи світанкові промені сонця.
Українець Олександр Савсуненко представив на виставці систему підбору дієти. За допомогою аналізу ДНК біоматеріалу, програма підбирає оптимальну дієту для користувача, відповідний вид фізичної активності, а також вказує, яких вітамінів і мінералів людині може не вистачати. Розробник зізнається, що цей тест Titanovo розрахований в основному на користувачів зі США (стандартна вартість тестів - близько 250 доларів), проте розроблені більш бюджетні варіанти для українців.
На виставці також показали жалюзі, які генерують електрику для дому за допомогою сонячних панелей. Вартість такої системи на одне вікно близько 200 доларів.
Українські розробники продемонстрували також власні моделі безпілотників, які активно використовуються в зоні АТО. Студент із Києва показав свою модель гоночного боліда. Фахівці з Microsoft показали ноутбук, спеціально розроблений для українських школярів. Молоді фахівці розробили менеджер продуктів харчування, який стежить за вмістом холодильника і допомагає складати список покупок.
Для дітей на форумі були майстер-класи з робототехніки, 3D-друку і пілотування дронів. Для дорослих учасників форуму організували конференції, а також speed dealing - швидкі "побачення" для розробників та інвесторів.