У 2019 році Національне географічне товариство запустило проект Perpetual Planet Extreme Expeditions. В його рамках будуть проведені кілька експедицій, метою яких є дослідження впливу змін клімату на гори, тропічні ліси і океани. У квітні 2019 року стартувала перша з них, яка вирушила на Еверест.
Експедиція досягла базового табору на горі 16 квітня. Потім протягом майже двох місяців вчені досліджували екосистеми Евересту, щоб зрозуміти, як на них впливає зміни клімату. Біологи проводили спостереження за тваринами і рослинами, а також зібрали зразки ґрунту та озерної води і дослідили наявність у них живих організмів. Під час спостережень вони виявили на рекордній висоті два види комах - багатоніжку на 5,5 тисячі метрів і волохокрильців - на 5,6 тисячі метрів. Гляціологи взяли проби з найвищого льодовика планети, розташованого на висоті 8020 метрів, а також зразки снігу і води льодовикових озер, у тому числі проби на мікропластик.
Всього на Евересті було встановлено п'ять метеостанцій, дві з яких розташовуються на висоті 7945 і 8430 метрів. Станції будуть фіксувати температуру, тиск, відносну вологість, швидкість та напрям вітру. Всі дані будуть доступні дослідникам і широкій публіці в режимі реального часу.
Через танення льодів на Евересті знаходять все більше тіл людей, які намагалися підкорити найвищу вершину Землі. З моменту першої спроби підкорити гору, там загинуло 300 осіб. До недавнього часу їхні тіла були поховані під товстим шаром снігу і льоду.