Німецькі вчені заявили про те, що мурахи ковтають власну кислоту, що дозволяє їм боротися з інфекціями. Проковтування кислоти після прийому їжі дозволяє знищити мікроби, які потрапили в травний тракт, повідомляє Naked science.
«Як тільки мурахи проковтують їжу або воду, вони тут же починають вилизувати своє черевце. Судячи з того, що на воду реакція та ж, що на їжу, мова йде не про перетравлення", - заявив один з авторів роботи Саймон Трагуст.
У ході дослідження вчені спостерігали за комахами в лабораторії. Їм давали їжу, але не давали вилизувати черевце, укладаючи на лід, через що вони ставали нерухомими. Вчені відстежували рівень кислотності (рН) в травній системі комах. У мурах він доволі високий, що зазвичай не властиво комахам, але без кислоти, що надходить ззовні, показник pH ставав більш нейтральним і нестабільним - така вже не могла знищувати бактеріальні клітини.
Наступні експерименти показали, що шанси на виживання мурашки, який з'їв корм з великою кількістю патогенних бактерій, різко підвищуються, якщо після їжі він може вилизати черевце і «залити» необхідну кількість кислоти в шлунково-кишковий тракт. Такі комахи також не передавали інфекцію іншим членам родини, з якими активно обмінювалися їжею.
Мурахи відрізняються вкрай невисокою різноманітністю і чисельністю симбіотичної мікрофлори, що населяє їхній травний тракт, незважаючи на те, що харчуються вони прямо «з землі». Мабуть, це пов'язано саме з впливом мурашиної кислоти. Від неї дії добре захищені хіба що ацетобактеріі, які доволі широко зустрічаються в кишечнику цих комах і допомагають їм із засвоєнням їжі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше міжнародна група вчених зробила рентгенівські знімки грудної клітини мурах і вивчила їхні м'язи та внутрішній скелет. У результаті дослідникам вдалося з'ясувати, чому ці комахи такі сильні. Виявилося, що сила мурах пов'язана з втратою здатності літати.