Мурахам вдалося вижити в бункері без їжі і королеви

Поділитися
Мурахам вдалося вижити в бункері без їжі і королеви Колонія повністю складається з робочих мурах
Населення мурашника становить близько мільйона особин.

Вчені з Польщі та Фінляндії виявили у закинутому бункері часів Холодної війни незвичайну колонії мурах, яка складається виключно з робочих особин. Результати досліджень вчених були опубліковані в Journal of Hymenoptera Research.

Мурашині колонії формуються навколо однієї чи кількох королев - репродуктивних самок. Більшу частину населення мурашника складають безплідні самки, які виконують роль робочих мурашок. Як правило, колонії, які втратили королеву, знаходять нову самку, іноді навіть іншого виду, або гинуть протягом року через відсутність приросту населення. Виявлена ж колонія стала рідкісним випадком, коли група мурах не вимерла за кілька років, незважаючи на відсутність потомства.

Мурахи жили практично без їжі, світла і при постійних низьких температурах (близько 10 градусів Цельсія влітку і нуля - взимку). Незважаючи на це, за три роки колонія не тільки не вимерла, але і стала більшою. Вчені нарахували в ній близько мільйона особин. При цьому в ньому були відсутні репродуктивні самки, самці і потомство. Централізоване кладовище, яке влаштували мурахи, містить, за приблизними підрахунками, близько двох мільйонів мертвих особин.

Як відзначають вчені, така повністю ізольована від зовнішнього світу "колонія" - унікальне явище. Незважаючи на відсутність матки і потомства, мурахи продовжують стежити за порядком в мурашнику і не запечатують ходи навіть на зиму. Дослідникам не вдалося виявити джерело їжі, і, хоча мурахи залазять на стіни, на стелі в районі вентиляційної шахти вчені мурах не виявили, що вказує на відсутність зв'язку підземного мурашника з зовнішнім світом. Вчені припускають, що приріст населення робочих мурах через вентиляційну шахту - єдина причина того, що мурашник в бункері не вимирає.

Автори статті відзначають, що навіть якщо внизу виявиться самка, вона навряд чи зможе дати життєздатне потомство через низьку температуру навколишнього середовища та відсутності їжі. За словами дослідників, ця група мурах являє собою не організовану колонію, а рідкісний приклад великої групи мурашок-робітників, які вижили в умовах низької температури, без їжі та світла.

Раніше дослідники з Массачусетського технологічного інституту прийшли до висновку, що першою твариною на Землі була звичайна губка. До таких висновків вони прийшли після того, як генетичний аналіз підтвердив, що губки дали органічні молекули, які були виявлені в каменях віком 640 мільйонів років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі