Карбапенеми і колістин є антибактеріальними препаратами "останньої інстанції" і застосовуються для боротьби з мікроорганізмами, несприйнятливими до іншого лікування. Разом з тим, в минулому році в Китаї були виявлені бактерії, стійкі до колистину. Потім дослідники встановили, що подібні гени можуть передаватися між різними видами бактерій, а самі ж стійкі до антибіотиків бактерії були виявлені в 25 країнах на чотирьох континентах.
Пізніше дослідники встановили, що гени стійкості до антибіотиків останньої надії з'явилися у бактерій на китайських фермах, де такі речовини додають у корм для птиці і тварин. Третина бактерій E. coli, відібраних там, були стійкі до карбапенемів, а чверть - до колістину.
Тепер же дослідники встановили, що гени стійкості переносяться мухами, які перелітають з китайських ферм у міста. Порівняння зразків бактерій, які були виявлені на фермах, в супермаркетах і у людей, свідчить про те, що вони спочатку з'явилися в галузі птахівництва, а вже потім поширилися і на людей.
Раніше повідомлялося про те, що у США виявлена унікальна бактерія, яка не реагує жоден з відомих видів антибіотиків. У 49-річної жінки була виявлена інфекція сечостатевих шляхів, усі спроби лікування якої виявилися марними, оскільки жоден з відомих антибіотиків в даному випадку не діяв.