Морські равлики здатні регенерувати все тіло з відокремленої голови

Поділитися
Морські равлики здатні регенерувати все тіло з відокремленої голови Відокремлена голова равлики може відростити нове тіло © Naked Science
Голова відрощує нове тіло, харчуючись за рахунок «вкрадених» у водоростей систем фотосинтезу.

Японські вчені з'ясували, що молюски Sacoglossa можуть відростити все тіло після відділення голови. Вона робить це, харчуючись за рахунок систем фотосинтезу, які равлики «вкрали» у водоростей, повідомляє Naked science.

Молюски Elysia cf. marginata і E. atroviridis - представники групи мікроскопічних морських черевоногих Sacoglossa, які харчуються, висмоктуючи вміст клітин водоростей. Під час вивчення молюсків вчені помітили, що один з них втратив 80% тіла, але не загинув, а через три тижні відростив нове і продовжив жити, як раніше. Варто відзначити, що нове тіло «відростила» голова, а ось втрачене тіло голову не регенерувало. Схожі процеси дослідники спостерігали і в інших випадках.

Поки механізми, які лежать в їхній основі, незрозумілі. Більш того, неясно було, за яких обставин равлик втратив тіло. Вчені припускають, що таким чином молюски можуть не тільки тікати від хижаків, а й позбуватися від паразитів, просто «скидаючи» старе тіло і змінюючи його на нове.

Дослідники також з'ясували, що до регенерації здатні тільки молоді особини. Голова старих тварин могла виживати до 10 днів, а потім гинула. Один з піддослідних молюсків вдало виростив нове тіло і після другого відділення голови. Але втретє такий «трюк» не зміг повторити жоден з піддослідних.

Регенерація вимагає колосальних витрат енергії, а добувати їжу сама голова не здатна. Однак тут їй на допомогу приходить клептоплапстія - здатність «красти» хлоропласти водоростей і накопичувати їх у власних тканинах. Це дозволяє молюскам отримувати енергію звичайним фотосинтезом і поступово відрощувати втрачене тіло.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з'ясували, що семирукі восьминоги навчилися полювати, використовуючи при цьому жалкі органи мертвих медуз. За свідченням учених, перед тим, як медузи були розірвані на шматки і проковтнуті, були залишені лише ті частини, де містяться активні жалкі клітини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі