Морські екосистеми не впораються з підвищенням температури через глобальне потепління – вчені

Поділитися
Морські екосистеми не впораються з підвищенням температури через глобальне потепління – вчені Зміни клімату негативно позначаться на морських екосистемах © Naked Science
Потепління води може привести до скорочення деяких видів морських тварин і змін в харчових ланцюгах

Вчені з Університету Аделаїди заявили про те, що морські екосистеми можуть не впоратися з підвищенням температури, викликаним змінами клімату. Моделювання, яке провели дослідники, показало, що підкислення і потепління морської води може привести до скорочення чисельності деяких видів морських тварин, повідомляє Naked science.

Відзначається, що здорові харчові ланцюги відіграють вирішальну роль в підтримці екосистем. Але викиди парникових газів негативно впливають на життєздатність багатьох морських організмів за рахунок підвищення температури води і рівня вуглекислого газу.

Моделювання, яке провели дослідники, показало, що потепління океану змінить видові спільноти. Чисельність бур'янистих видів рослин збільшиться, а популяції інших видів, особливо безхребетних тварин, - скоротяться. Щоб показати це, вчені відтворили прибережну екосистему з трьох місць існування в затоці Сент-Вінсент на території Південно-Австралійського науково-дослідного інституту (SARDI) в Аделаїді, а потім піддали її впливу підкисленої і підігрітої океанської води.

Виявилося, що трофічна структура була стійкою до окислення, але не до потепління. У побудованій трофічній піраміді біомаса розширюється в основі і нагорі (збільшується популяція видів цих рівнів), але скорочується в центрі. На думку вчених, це може характеризувати перехідний стан, перш ніж морська екосистема перетвориться на укорочені харчові ланцюги з «важким» низом. Під останнім мають на увазі наявність бур'янів донних рослин.

«Морські харчові ланцюги, що не мають можливості адаптуватися до глобальних змін, демонструють всі ознаки перетворення на систему, де домінують сміттєві водорості, - заявив співавтор роботи, професор Інституту навколишнього середовища Університету Аделаїди Шон Коннел.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше міжнародна група вчених провела дослідження, яке підтвердило дані про те, що Арктика може стати повністю вільною від морського льоду до 2035 року. Дослідники порівняли стан морського льоду в Арктиці в останній міжльодовиковий період, який трапився близько 127 тисяч років тому, і сьогодні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі