Moderna у вересні розпочне випробування вакцини від ВІЛ

Поділитися
Moderna у вересні розпочне випробування вакцини від ВІЛ © Depositphots / belchonock
мРНК-вакцини добре зарекомендували себе у боротьбі з коронавірусом, тепер розробники хочуть випробувати їх проти іншими хвороб.

Фармацевтична компанія Moderna, яка є розробником вакцини від коронавірусу, готується до першого етапу клінічних випробувань ще одного препарату – вакцини від ВІЛ. Дослідження має розпочатися у вересні, повідомляється на порталі Національної бібліотеки США з медицини щодо клінічних випробувань.

На першому етапі розробники проводитимуть рандомізоване відкрите дослідження серед неінфікованих дорослих людей, які не мають серйозних захворювань й оцінюватимуть безпеку препаратів мРНК-1644 та мРНК-1644v2-Core.

Участь у дослідження зможуть взяти люди від 18 до 50 років, до групи відберуть 56 осіб. Орієнтовна дата початку дослідження – 19 вересня поточного року, а кінець – 1 травня 2023 року, пише «Громадське».

Вакцина від вірусу імунодефіциту людини, імовірно, працюватиме так само, як і вакцина від ковіду. В основа вакцини мРНК-1644 – технологія з молекулою матричної РНК, у якій записана інформація про антиген, який є збудником хвороби.

Окрім Moderna, технологію створення мРНК-вакцин використовує й американо-німецька Pfizer/BioNTech. Її розробляли упродовж декількох десятиліть, але до пандемії коронавірусу ніколи не застосовували в жодній схваленій вакцині.

За словами генерального директора Moderna Стефана Бенселя, що саме успіх мРНК-вакцини проти коронавірусу спонукав компанію продовжити програми з дослідження профілактичних вакцин.

«Ми оголошуємо про три нові програми вакцинації, що стосуються сезонного грипу, ВІЛ та вірусу Ніпах. Деякі з них оминули традиційні зусилля щодо вакцинування, і всі вони, на нашу думку, можуть бути вирішені за допомогою нашої технології мРНК», – цитує Бенселя Clinical Trials Arena.

Науковці не полишають спроб розробити вакцину від ВІЛ. У 2016 році у Південній Африці випробовували вакцину HVTN 702, участь у черговому етапі випробування взяли 5400 осіб віком від 18 до 35 років. 

За рік до цього науковці успішно випробували щеплення від ВІЛ і навчили імунну систему гризунів розпізнавати частки вірус за допомогою «коктейля» з особливих білків, схожих за структурою на частини оболонки вірусу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі