МКС планують у майбутньому зробити космічним портом

Поділитися
© stadionwroclaw.pl
Космічні агентства Росії, ЄС і США обмінялися листами, в яких обговорювали можливість створення на базі Міжнародної космічної станції платформи для майбутніх польотів до Місяця. Про це в понеділок, 11 жовтня, повідомили ЗМІ.

Космічні агентства Росії, ЄС і США обмінялися листами, в яких обговорювали можливість створення на базі Міжнародної космічної станції платформи для майбутніх польотів до Місяця. Про це в понеділок, 11 жовтня, повідомили ЗМІ.

Партнери по МКС бажають перетворити станцію в щось більш значуще, ніж летюча лабораторія для вивчення впливу невагомості. Зокрема, космічні агенства мають намір обговорити можливість здійснення польоту навколо Місяця.

Планують використовувати Міжнародну космічну станцію як полігон для випробувань ракетної техніки наступного покоління, яка знадобиться людству для польотів за межі навколоземного простору, до Марса й астероїдів.

У цей час розглядають план прийняття нової стратегії з перетворення МКС у космопорт чи базу, з борту якої в недалекому майбутньому відправлялися б космічні кораблі.

«Нам потрібна сміливість для того, щоб почати нову еру в космічних польотах. Ми думаємо про доставку на МКС різних компонентів космічного корабля та його збір на орбіті, а потім про політ від МКС до Місяця», - заявила директор Європейського космічного агентства з пілотованих польотів Симонетта Ді Піппо.

Повідомлення стосується досить невеликого пілотованого апарату, який має зробити декілька обертів навколо Місяця й, без проміжної зупинки на МКС, сісти на Землю.

Перший політ навколо Місяця здійснив Френк Борман, Джеймс Лоуелл і Вільям Андерс у 1968 році. Під час нього вони випробовували командний і службовий модулі корабля «Аполлон» і його системи життєзабезпечення. Тоді їм вдалося 10 разів обігнути Місяць.

Як і «Аполлон-8», сучасний корабель повинен складатися з командного модуля разом з розгінним ступенем, що буде здатний перевести корабель на підлітну траєкторію до Місяця.

У ході підготовки до проекту розглядають усі технічні можливості, що існують на сьогодні. Крім того, в недалекому майбутньому буде прийнято рішення щодо використання одного з видів сучасних космічних систем, що дозволить втілити план у життя.

Поки що справа обмежується лише обговоренням ідеї, й до її реалізації ще дуже далеко, навіть якщо буде вирішено розпочати втілення цього задуму в життя.

Усі п'ять партнерів по використанню МКС - США, Росія, ЄС, Японія й Канада - мають намір продовжити експлуатацію станції принаймні до 2020 року.

Інженери переконані, що більшість модулів станції працюватимуть і в подальші роки.

Коло експериментів, які можна було б розгорнути з використанням МКС, включає випробування нових космічних роботів для збірки конструкцій, надувних орбітальних модулів, наприклад, оранжерей, систем захисту від космічної радіації.

Усі ці технології можна було б використовувати для створення нового покоління ракетної техніки.

Якщо люди колись вирішать відправитися до астероїдів або до Марса, їм знадобиться корабель, який буде неможливо запустити прямо із Землі, заявляють експерти. Його доведеться збирати з безлічі модулів на навколоземній орбіті.

Використання вже випробуваних методів і технологій космічного складання може зробити такі проекти набагато дешевшими.

За матеріалами Би-Би-Си

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі