Міжнародна космічна станція була змушена зробити маневр, щоб ухилитися від зіткнення з супутником. Як повідомляє Space.com, маневр було здійснено 6 березня.
Для того, щоб ухилитися від супутника, МКС увімкнула двигуни на космічному кораблі «Прогрєс», який зараз пристикований до неї. Двигуни працювали трохи більше шести хвилин, піднімаючи орбіту станції.
Коригування курсу відбулося з достатнім запасом часу: NASA отримало повідомлення про зближення за 30 годин до передбачуваного зіткнення з супутником. Фахівці провели розрахунок коригування, а екіпаж станції спільно з центрами управління польотом NASA та "Роскосмосу" готувалися до включення двигунів. Приблизно за 20 хвилин передбачуваного зближення надійшла інформація, що зіткнення не відбудеться, але двигуни вже були включені, тому маневр таки здійснили.
За словами Сандри Джонс з Космічного центру імені Джонсона, ймовірно, апарат, від якого ухилялася МКС, був аргентинським супутником спостереження за Землею, який був запущений у 2020 році. Джонатан Макдауел з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики вважає, що цим апаратом був Nusat-17, відзначивши розпад орбітального сузір'я супутників.
Nusat-17 - один з десятка комерційних супутників, які були запущені в 2020 році і управляються компанією Satellogic, що займається геопросторовими даними. За словами Макдауела, сузір'я Nusat – одне з кількох, чиї орбіти повільно наближаються до орбіти МКС.
Варто зазначити, що маневри ухилення є чимось незвичайним для МКС. За даними NASA, з 1999 по 2022 рік станція здійснила 32 маневри ухилення, щоб уникнути зіткнення з космічним сміттям та супутниками.
Минулого року знадобилося два коригування орбіти, щоб уникнути зіткнень з уламками супутника «Космос 1408», який Росія знищила під час випробування протисупутникової зброї (ASAT) у листопаді 2021 року.
Раніше російський держконцерн "Роскосмос" запустив на МКС космічний корабель "Союз МС-23", який стане заміною пошкодженому "Союзу МС-22" на станції. Новий корабель має повернути на Землю російських космонавтів Сєргєя Прокоп'єва та Дмітрія Пєтєліна, а також астронавта NASA Френка Рубіо.