Тривалість тіньового затемнення складе майже три години. Воно досягне максимальної фази о 00:31 за Києвом, в цей момент в тіні Землі виявиться 65% місячного диска. Спостерігати затемнення зможуть жителі Південної Америки, Африки, Азії, Австралії й Європи. Побачити явище можна буде і на території України.
Місячне затемнення відбувається тоді, коли супутник нашої планети потрапляє в тінь Землі. У цьому випадку Місяць може бути прихований повністю (повне затемнення) або частково (часткове). У цей час Земля розташовується на лінії між Місяцем і Сонцем, а супутник планети забарвлюється в характерний червоний колір. Пояснюється це тим, що сонячні промені, які відбиваються від Місяця і проходять по дотичній до земної поверхні, розсіюються в атмосфері нашої планети і частково відбиваються назад до поверхні Місяця. Земна атмосфера найбільш прозора для променів червоно-помаранчевої частини світлового спектру, що відображає поверхню супутника.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
На знімках і відео місячного затемнення 21 січня можна помітити невеликий спалах на супутнику Землі. Астроном з іспанського університету Уэльвы Хосе Марія Мадиедо підтвердив, що це було падіння метеорита на Місяць.