Проєкт AstroAccess успішно здійснив перший політ, в якому 12 осіб з особливими потребами змогли відчути стан невагомості. Під час польоту літак піднявся на 10 тисяч метрів над Землею, повідомляється на сторінці проекту в Twitter.
Метою проєкту є не тільки залучення уваги до проблем людей особливими потребами, а й перевірка того, наскільки існуючі скафандри і космічні кораблі підходять для того, щоб вони могли брати участь в освоєнні космосу.
У польоті взяли участь добровольці з проблемами з рухливістю, зором і слухом. Команда складалася з ветеранів, діячів мистецтва і інженерів.
Вони не тільки відчули стан невагомості, але і пройшли серію тестів, які дозволили визначити доступність сучасних космічних апаратів для людей з особливими потребами. Крім того, це тестування показало, наскільки ефективно такі члени екіпажу зможуть працювати в умовах космосу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Flight 1 Mission accomplished! Congratulations to our entire team of disabled and non-disabled researchers, organizers, and operators - on the plane and behind the scenes - as well as our amazing supporters and partners. This joy on our Ambassadors 'faces is thanks to you. pic.twitter.com/Be5MFwM43O
- Mission: AstroAccess (@astroaccess) October 19, 2021
Нагадаємо, 13 жовтня компанія Blue Origin успішно провела другий запуск свого космічного корабля New Shepard з пасажирами на борту. Серед них був 90-річний актор Вільям Шетнер, який став найстарішою людиною, що побувала в космосі.