Microsoft звинувачують у передачі вразливостей спецслужбам

Поділитися
Microsoft звинувачують у передачі вразливостей спецслужбам Microsoft звинувачують у передачі вразливостей спецслужбам
Найбільший розробник програмного забезпечення розкриває владі відомості про потенційні "діри" в своїх продуктах, які були продані іноземцям. Ці дані можуть використовуватися для захисту комп'ютерів уряду США, або, навпаки, для хакерських атак.

Microsoft назвали в числі багатьох IT-компаній, які передають спецслужбам інформацію про критичні вразливості у власних програмах перш, ніж буде випущена "латка" або про них оголосять публічно. Про це йдеться в доповіді Bloomberg, присвяченій тому, як лідери технологічної галузі США співпрацюють з Агентством національної безпеки (АНБ) та іншими американськими відомствами.

Як розповіли агентству джерела на умовах анонімності, найбільший розробник програмного забезпечення розкриває владі відомості про потенційні "діри" в своїх продуктах, які були продані іноземцям. Ці дані можуть використовуватися для захисту комп'ютерів уряду США, або, навпаки, для хакерської атаки.

У травні, нагадаємо, США було названо найбільш великим покупцем шкідливого ПО і відомостей про недокументовані "дірки" на сірому ринку. Йшлося зокрема про так звані уразливості "нульового дня", про які раніше не було відомо комп'ютерним експертам. Підкреслювалося, що зловмисники або уряди можуть використовувати їх для шпигунства за громадянами, а також у якості "кіберзброї" проти інших країн або конкуруючих компаній.

Тепер же з'ясувалося, що Microsoft та інші, якщо вірити джерелам Bloomberg, зі своєї волі передають інформацію про уразливість спочатку розвідслужбам США, а вже потім займаються їх усуненням.

У доповіді говориться і про те, що найбільші телекомунікаційні та інтернет-компанії теж співпрацюють з владою. Вони дають їм доступ до зарубіжних серверів і діляться даними про абонентів, які знаходяться за межами США (в самій країні на це потрібно було б рішення суду). Інформатори повідомляють, що AT&T, Verizon, Sprint, Level3 і CenturyLink беруть участь у програмі під назвою Einstein 3 і, зокрема, аналізують листування по електронній пошті. При цьому оператори, перш ніж встановити "шпигунське" обладнання, нібито отримали від влади гарантії з приводу того, що вони не будуть нести відповідальність за порушення законів США про прослуховування. !zn

Читайте також:

Побіжний екс-співробітник ЦРУ Сноуден видав нові секрети кіберрозвідки США

Facebook і Microsoft відзвітувала про масштаби розкриття даних для американських спецслужб

Спецслужби США назвали електронне стеження "благом для пересічних американців"

Скандал з прослуховуванням в США: правозахисники подали позов проти влади

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі