Microsoft запатентувала спосіб цифрової реінкарнації людини

Поділитися
Microsoft запатентувала спосіб цифрової реінкарнації людини Microsoft запатентувала технологію цифрового "воскресіння" людей © Netflix
Система здатна перетворити особистість будь-якої людини на інтелектуального чат-бота.

Компанія Microsoft зареєструвала патент на систему, яка може перетворити особистість будь-якої людини на інтелектуального чат-бота. Разом з тим, за поданою заявкою важко судити, на якому етапі розробки знаходиться запропонована система, повідомляє Naked science.

Фактично, компанія збирається створювати цифрові копії живих або померлих людей. Психологічний профіль чат-бота буде формуватися на основі зображень, голосу, записів в соціальних мережах, електронних листів і повідомлень в месенджерах. На базі цих даних створюється спеціальний індекс, який і буде визначати характерні особливості «особистості» бота.

Для завантаження інформації про людину можуть бути використані будь-які пристрої: смартфони, планшети, комп'ютери. Система буде клієнт-серверною: для створення індексу, тренування бота і зберігання всіх даних планується використовувати віддалений веб-портал.

Крім текстового чат-бота, що імітує особистісні особливості конкретної людини, продуктом цього сервісу може бути двовимірна або тривимірна графічна модель людини, а також персоналізований синтезатор голосу. Тобто «реінкарнація» буде не тільки писати, як справжня особистість. Вона зможе виглядати і говорити, як потрібна людина. У заявці не уточнюється, чи призначена ця розробка для імітації живих людей, або її збираються використовувати для цифрового воскресіння тих, хто вже помер.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Варто відзначити, що ідеї з «воскресінням» близьких за допомогою цифрових технологій є популярною темою для науково-популярних фільмів і книг. Наприклад, в одній із серій серіалу «Чорне дзеркало», жінка, яка втратила коханого, не могла впоратися з втратою і стала клієнтом сервісу, який створював цифрові копії померлих людей на підставі профілів в соціальних мережах.

Подібні ідеї кілька разів зі змінним успіхом вже намагалися втілювати в життя. Сюжет «Чорного дзеркала» фактично було процитовано Євгенією Куйда після того, як її близький друг і колега Роман Мазуренко загинув в автомобільній аварії. Журналістка і підприємниця в області IT, Куйда загітувала команду програмістів створити чат-бота, що імітує Романа.

Алгоритм навчили на вибірці даних, складених з постів, повідомлень і текстів, написаних Мазуренко. Таке «воскресіння» померлого друга не принесло полегшення нікому з близьких загиблого. Однак, робота не пропала дарма вона лягла в основу додатка Replika. Він вийшов у 2018 році і представляє з себе віртуального співрозмовника, який здатний підтримати розмову і допомогти впоратися з важкими періодами в житті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі