Microsoft відправляє найкращих експертів зі штучного інтелекту з Китаю до Канади — FT

Поділитися
Microsoft відправляє найкращих експертів зі штучного інтелекту з Китаю до Канади — FT © Microsoft / Facebook
Дослідники з Пекіна подають заявки на отримання віз для переїзду до Ванкувера на тлі геополітичної напруженості.  

Microsoft переводить деяких із найкращих дослідників у галузі штучного інтелекту з Китаю до Канади, що ризикує зруйнувати важливий навчальний центр для підготовки талантів у сфері технологій у Китаї, пише Financial Times.

Базована в Пекіні компанія Microsoft Research Asia (MSRA) почала отримувати візи для переїзду провідних експертів зі штучного інтелекту зі столиці Китаю до свого інституту у Ванкувері, розповіли виданню джерела.

За їхніми словами, переміщення може торкнутися від 20 до 40 співробітників. Особа, близька до Microsoft, повідомила, що цього року менше китайських співробітників переїде до Канади, де американський технологічний гігант створює нову лабораторію, в якій працюватимуть фахівці з усього світу.

Дослідники назвали цей крок так званим «ванкуверським планом». Ті, кому відомо про це рішення, називають його відповіддю на посилення політичної напруженості між США і Китаєм, а також захисним маневром, щоб запобігти переманюванню найкращих талантів китайськими технологічними групами, які відчайдушно потребують дослідників ШІ для розробки власних версій ChatGPT.

Водночас, у Microsoft заявили, що озвучена цифра не є точною і не існує так званого «ванкуверського плану».

«Ми створюємо нову лабораторію у Ванкувері, яка буде організаційно узгоджена з MSRA і призначена для кращої взаємодії з інженерними командами у Ванкувері. Лабораторія буде заповнена співробітниками з інших лабораторій MSRA по всьому світу, в тому числі з Китаю», - сказали у компанії.

Двоє дослідників MSRA розповіли, що нещодавно отримали пропозиції про роботу від китайських інтернет-компаній, але відмовилися від них і натомість подають документи на отримання віз для переїзду до Канади.

«Незважаючи на те, що Microsoft має глибокі зв'язки з Китаєм, існує ризик того, що наші найкращі дослідники, особливо ті, що працюють у сфері машинного навчання, опиняться тут. Існує ризик переманювання талантів китайськими компаніями або переслідування працівників з боку влади. Ми обговорювали ці ризики на внутрішніх зустрічах», - сказав один із дослідників.

«Можливо, в третій країні, за межами США і Китаю, ми зможемо відновити жваву технологічну дискусію, як у старі часи», - заявив ще один дослідник Microsoft, який також подає документи на канадську візу.

Будь-яке рішення про переїзд провідних дослідників у сфері ШІ ризикує викликати гнів Пекіна, який намагається «переманити» китайських дослідників у сфері технологій, що працюють за кордоном, за допомогою щедрих грантів і престижних викладацьких посад.

Заснована тайванським вченим-комп'ютерником Лі Кай-Фу MSRA була важливим навчальним центром для китайських технологічних талантів. Серед зіркових випускників - технічний директор Alibaba Ван Цзянь, керівник SenseTime Сюй Лі та Інь Ци — голова групи Megvii, що займається розробкою штучного інтелекту.

«Внесок MSRA у розвиток штучного інтелекту був феноменальним. Вона працює в цій галузі вже тривалий час. Багато колишніх колег приєдналися до китайських технологічних компаній і зміцнили загальну екосистему ШІ в Китаї», - сказав китайський технічний консультант, який раніше працював із Microsoft.

Microsoft працює в Китаї вже понад три десятиліття. Вона зберегла сильну присутність у країні, навіть коли інші західні технологічні групи, включаючи Google, eBay, Facebook і Uber, були витіснені з ринку конкуренцією або регулюванням з боку держави.

Згідно з повідомленням компанії у WeChat у вересні, Microsoft мала дев’ять тисяч співробітників у Китаї, понад 80 відсотків з яких були інженерами-програмістами або працювали у сфері досліджень і розробок. У тому ж повідомленні було оголошено про плани найняти ще тисячу співробітників у країні.

Але значна частина талантів технологічної галузі у Китаї працює над глобальними продуктами, що може стати проблемою для американської компанії, якщо зв'язки між Пекіном і Вашингтоном надалі погіршуватимуться. Одна людина, близька до компанії, сказала, що, можливо, деякі з цих талановитих дослідників також можуть бути переведені з Китаю в майбутньому.

LinkedIn — група компаній, що належить Microsoft, у травні звільнила співробітників свого китайського офісу після того, як оголосила про закриття InCareer — сайту для пошуку роботи для китайських користувачів.

MSRA виділявся як рідкісний приклад співпраці між Китаєм і США у сфері високотехнологічних досліджень. Але двоє дослідників заявили, що погіршення відносин між двома державами і посилення параної щодо їхніх технологічних амбіцій звузило можливості співпрацювати з колегами на Заході і поставило дослідників під більш пильну увагу з боку офіційних осіб у Китаї.

Вашингтон розкритикував інститут після того, як газета Financial Times повідомила, що він співпрацює з китайським військовим університетом над дослідженнями ШІ, який може бути використаний для стеження і цензури.

«ШІ став так званою чутливою сферою за останні два роки. Раніше бути громадянином Китаю і працювати в американській установі означало мати доступ до великих ресурсів обох країн. Простір для спілкування звужується», - сказав один із китайських дослідників Microsoft, який подавав заяву на отримання канадської візи.

Раніше повідомлялося, що західні країни дедалі обережніше ставляться до обміну технологіями з Китаєм, а США та Нідерланди нещодавно запровадили нові обмеження на експорт напівпровідників, а також обладнання, що використовується для їх виробництва. Тим часом китайські компанії піднімаються в рейтингу найбільших у світі витрат на дослідження і розробки — ознака того, що, можливо, західні технології їм більше не знадобляться, пише Bloomberg.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі