За словами Microsoft, більшість цих атак походить від хакерів в Ірані, Північної Кореї і Росії. "Ми спостерігаємо активну діяльність з боку хакерів, яких ми називаємо Гольмій і Меркурій, які працюють в Ірані, Талій з Північної Кореї, і двох хакерів, які працюють в Росії, яких ми називаємо Ітрій і Стронцій", - пояснює Том Берт, корпоративний віце-президент з безпеки і довіри клієнтів Microsoft, повідомляє Verge.
Принаймні, одна з цих груп, яку Microsoft визначає як Стронцій, - це російський колектив Fancy Bear, який раніше брав участь у зломах Національного комітету Демократичної партії в 2016 році і атаках NotPetya на українські банки та інфраструктуру в червні 2017 року.
В минулому році Microsoft попередила, що хакерські групи в національних штатах вже націлені на трьох кандидатів на середньострокову перспективу, а попередження компанією 10 000 користувачів в минулому році підкреслює, що ця проблема не зникне відразу.
"Таким чином, проблема реальна і неослабна. Пора шукати рішення", - говорить Берт. "Урядам і громадянському суспільству відводиться важлива роль, але технічна індустрія також несе відповідальність за захист демократії", - сказав він.
Раніше глава Кіберполіції Сергій Демедюк в інтерв'ю DT.UA заявив про те, що хакерські угруповання, зокрема такі як Fancy Bear, The Shadow Brokers та інші, що мають відношення до Росії, напередодні виборів активізувалися в українському кіберпросторі. Дедалі частіше фіксуються масові поширення модифікованого шкідливого програмного забезпечення, яке вони вже використовували під час атак на об'єкти критичної інфраструктури, а також зовсім нового.
Про готовність протистояти цифровому втручанню у вибори читайте в інтерв'ю Демедюка ""Особі, яка буде віддавати злочинний наказ, треба мати за спиною потужну команду, лояльну до неї"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".