Компанія Meta, якій належать соцмережі Facebook та Instagram, пояснила блокування хештегов, пов'язаних з військовими злочинами російських військ, скоєними у Бучі та інших містах Київської області. Як повідомляє Reuters, представники компанії пояснили блокування роботою автоматичної системи.
Так, за словами спікера Meta Енді Стоуна, хештеги #Bucha та #Buchamassacre заблокувала система, яка сканує зображення на предмет насильства.
«Це сталося автоматично через графічний контент, який користувачі публікували з цими хештегами. Коли нам стало відомо про проблему, ми швидко відреагували та розблокували хештеги», - заявив Стоун.
Facebook та Instagram дозволяють публікацію контенту, який містить сцени насильства, якщо він розміщується для інформування про можливі порушення прав людини, але видаляють зображення, якщо вони надто відверті або прославляють страждання. До деяких зображень також додаються спеціальні попередження, які користувачі повинні натиснути, щоб побачити фото або відео.
Страшні кадри з деокупованих Бучі, Гостомелю та Ірпеня вразили весь світ і викликали природне обурення у лідерів усіх цивілізованих країн. На звільнених територіях Київщини знайшли братські могили з загиблими українцями. На вулицях Ірпеня, Бучі та інших міст лежать розстріляні в потилицю тіла зі зв'язаними за спиною руками, на дорогах – трупи, що обгоріли. Світові ЗМІ та українські журналісти повідомляють про звірства російських солдатів протягом майже місяця окупації Київщини, зокрема зґвалтування неповнолітніх.
Бучу назвали другою «Сребреницею», а загадкова руzька душа під пісні Лепса попрямувала до Пекла. Найкращий день, що тепер може наступити, – покарання військових злочинців. Включаючи російських генералів, що віддають накази, солдатів, які стріляють у мирних людей, пропагандистів та артистів, які співають та брешуть на підтримку кривавого режиму. Але для того, щоб це сталося, потрібно виконати дві умови. Які? Про це читайте у статті Інни Ведерникової «Розлюднення Росії. Хто і як документує звірства «руского міра» у Бучі».