У 2022 році 154-метрове судно Ville de Bordeaux, яке перевозить компоненти літаків для компанії Airbus, випробує повітряного змія площею 500 квадратних метрів як додаткове джерело тяги під час подорожі через Атлантичний океан. Перед повним розгортанням пристрій пройде шість місяців випробувань, повідомляє Bloomberg.
Повітряний змій називається Seawing. Його розробник, Airseas, заявляє, що технологія повністю автоматизована і може бути встановлена на будь-якому кораблі – незалежно від розміру – за кілька днів.
За підрахунками Airseas, більший за розміром парафойл площею 1000 квадратних метрів, що летить на висоті 300 метрів, здатний скоротити витрати пального та викиди з суден приблизно на 20%.
Кораблі перевозять понад 80% усіх товарів, що продаються у світі. На судноплавство припадає майже 3% антропогенних викидів вуглекислого газу. Великі клієнти почали все частіше вимагати від судноплавних компаній дій щодо декарбонізації перевезень, оскільки прагнуть зробити свої власні ланцюжки поставок менш забруднюючими і йти в ногу з цілями, поставленими в Паризькій кліматичній угоді.
Кроки до екологічнішого використання ресурсів землі роблять і у космічній галузі. Наприклад, компанія SpaceX заявила про намір виробляти ракетне паливо з вуглекислого газу, вилученого з атмосфери.