За його словами, Росія ніколи не практикувала практику цензурування інтернету і не буде робити цього й надалі. Будь-які спроби штучного контролю над інтернетом ведуть до уповільнення інноваційного процесу та стагнації в суспільстві.
"Загальна сполученість повинна стати найпотужнішим драйвером економічного зростання, а будь-які спроби розірвати ці зв'язки, наприклад, обмеження свободи інтернету або поширення інновацій, я думаю, це сьогодні розуміють усі, призведуть світ до стагнації. Росія не буде підтримувати ініціативи, які ставлять під сумнів свободу в інтернеті, зрозуміло, свободу, яка заснована на вимогах моралі і законодавства", - вважає Медвєдєв.
Президент зазначив, що завдяки Інтернету сучасний світ стає "все більш пласким", оскільки тут стираються формальні прикордонні бар'єри. "Завдяки інтернету створюються спільноти людей, що знаходяться в різних країнах, але об'єднані однією справою або однією ідеєю, і жоден національний уряд не може претендувати на повноту впливу на такі спільноти...Але є й небезпечна сторона цих процесів, часом вони служать дуже важливим інструментом для екстремістів, які розпалюють етнічну та релігійну ненависть, для торговців наркотиками і зброєю, для терористів. Ці проблеми теж посилюються, і не бачити цього не можна", - зазначив глава російської держави.
Говорячи про інтернет, Медвєдєв згадав і проблему авторських прав у мережі. З його точки зору, з популяризацією сучасних систем доставки контенту колишні принципи регулювання у сфері інтелектуальної власності вже не працюють, а це загрожує колапсом всієї системи авторських прав.
"На мій погляд, вже на найближчій «двадцятці» (G20) потрібно поставити це питання до порядку денного і запропонувати світовому співтовариству нові рішення, які потім повинні бути сформульовані у вигляді міжнародних конвенцій. Росія свої пропозиції зробить", - запевнив він.
За матеріалами CyberSecurity