Ізраїльські медики вперше успішно провели операцію з пересадки повністю штучної рогівки. Пацієнт віком 78 років втратив зір ще 10 років тому, але після реабілітаційного періоду він зміг побачити людей і прочитати текст, повідомляє N+1.
Імплант розроблений ізраїльською компанією CorNeat Vision. Він складається з матеріалу, за структурою схожого на позаклітинний матрикс, і закріплюється в кишеню між кон'юнктивою і склерою ока. Матеріал, з якого виготовлена штучна рогівка, повністю синтетичний, тому приживається він набагато швидше, а його пересадка не несе ніяких ризиків, на кшталт зараження.
Під час операції зовнішню оболонку ока від'єднують від білкової, утворюючи кишеню. Рогівку пацієнта потім прибирають, а по її краю і в склері розташовують нитки, за допомогою яких потім пришивається імплантат, що покриває як рогівку (прозора частина), так і склеру (біла частина). Після імплантації кон'юнктива пришивається назад до склери. Вся операція займає приблизно годину, а приживається імплантат протягом наступного тижня.
Першим пацієнтом, який отримав імплант став ізраїльтянін Джамал Фурані, який втратив зір через пошкодження рогівки десять років тому. Як тільки імплантат прижився, пацієнт зміг побачити людей і прочитати текст. Зараз крім Джамала Фурані до імплантації штучної рогівки готуються ще дев'ять пацієнтів: найближчим часом CorNeat Vision планує провести операції в Канаді, Франції, Голландії та США.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з Нідерландського інституту нейробіології створили мозковий імплантат, який дозволив мавпам «бачити» і розпізнавати форми букв за допомогою безлічі електродів. Їх вживили в зорову кору мозку.