Команда вчених під керівництвом Костаса Костарелоса з Манчестерського університету розробила спеціальну упаковку для протиракових ліків. Медичні препарати упаковуються в крихітні бульбашки жиру, так звані ліпосоми.
Медики змінили структуру ліпосом таким чином, що їхня стабільність почала залежати від температури навколишнього середовища. Вони зберігають свою цілісність при нормальній температурі тіла, а при нагріванні – "вибухають".
За словами Костарелоса, "ліпосоми можуть безпечно подорожувати всередині тіла пацієнта, несучи ліки до ракової пухлини. Після того, як вони досягнуть "гарячої точки", ліки вихлюпуються назовні. Це дозволяє нам більш ефективно транспортувати ліки до пухлини, скорочуючи шкідливий вплив препарату на здорові клітини".
Стабільність "наногранат" залежить від температури зовнішнього середовища. На даний момент вони вибухають при температурі 42 градуси Цельсія. Подібний спосіб особливо ефективний для лікування пухлин на поверхні тіла, які легко нагріти. Також підвищити температуру тіла вчені пропонують за допомогою ультразвуку або спеціальних зондів.
Даний метод лікування вже успішно протестований на мишах.
Раніше повідомлялося про те, що вченим вдалося перетворити злоякісні пухлини молочної залози і сечового міхура на доброякісні. Дослідники вірять, що зможуть таким чином "відключати" рак і на інших ділянках тіла людини.