Математик розрахував стратегію пошуку притулку при ядерному вибуху

Поділитися
Математик розрахував стратегію пошуку притулку при ядерному вибуху Математик розрахував стратегію пошуку притулку при ядерному вибуху
Якщо до надійного притулку можна дістатися за 5 хвилин або менше, потрібно бігти туди якомога швидше. Якщо ж шлях до нього займе до 15 хвилин, у ненадійному притулку можна перечекати перші 30 хвилин після вибуху, але не більше.

Математик розрахував оптимальну стратегію поведінки для людей, що опинилися при ядерному вибуху у недостатньо захищеному від радіації укритті: варто залишатися в ньому, або ж ризикнути вибратися назовні у пошуках кращого притулку.

"У разі одиничного ядерного вибуху малої потужності у міській місцевості надійний притулок може врятувати від 10 до 100 тисяч людей від смертоносної радіації. Однак ті, хто опинився у погано захищених укриттях, залишаються у небезпеці. Існуючі рекомендації і попередні дослідження не враховують час і умови, за яких такі люди повинні покинути свої укриття для евакуації або пошуку кращого притулку", - пише Майкл Дійон з Ліверморської національної лабораторії імені Ернеста Лоуренса (США) у статті, опублікованій в журналі Proceedings of the Royal Society A.

Якщо ядерний вибух застав вас удома або в іншому ненадійному укритті, потрібно перебратися у більш надійне місце, наприклад, у підвал або спеціальний притулок. Але для цього доведеться провести якийсь час зовні. Що більший цей час, то більшу дозу радіації ви отримаєте, однак потрібно враховувати, що рівень радіації знижується з часом.

У своїх розрахунках Дійон враховував час виходу з укриття, дистанцію від місця вибуху і до нового притулку. Для спрощення розрахунків він вважав, що на шляху людину нічого не захищатиме від радіації.

Він прийшов до висновку, що якщо до надійного притулку можна дістатися за 5 хвилин або менше, потрібно бігти туди якомога швидше. Якщо ж шлях до нього займе до 15 хвилин, у ненадійному притулку можна перечекати перші 30 хвилин після вибуху, але не більше.

Практично використовувати ці висновки слід з обережністю, попереджає дослідник. Так, час у дорозі може збільшитися через вуличні затори, окрім того, у реальній ситуації важливі місткість сховищ, наявність води, їжі і медичної допомоги. Облік всіх цих факторів виходить за рамки проведених розрахунків, пояснює вчений. !zn

Читайте також:

Експерти занепокоїлися планами модернізації ядерних арсеналів США

КНДР тестує хімічну зброю на ув'язнених

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі