Новий марсохід NASA Perseverance приступив до одного з головних своїх завдань на Червоній планеті - пошуку слідів життя. Для цього він буде використовувати свою двометрову роботизовану руку, оснащену різноманітними датчиками, повідомляє Phys.org.
Так, марсохід вивчить породи Марса в ультрафіолетовому і видимому світлі, а також зробить їхні знімки крупним планом, що дозволить виявити можливі сліди мікробної активності в минулому Червоної планети. Відзначається, що інструмент PIXL (Planetary Instrument for X-ray Lithochemistry), який дозволяє проводити рентгенівські дослідження, показав хороші результати ще на етапі тестування на Землі.
На думку вчених, в минулому кратер Джезеро, в якому знаходиться марсохід, був озером. Разом з тим, озеро висохло мільярди років тому, зараз Perseverance пересувається по його дну. Дослідники вважають, що якщо в далекому минулому в кратері існувало життя, його сліди все ще могли залишитися тут.
Дані, отримані PIXL, об'єднають з тими, які зберуть інші прилади. Після цього дослідники зможуть зрозуміти, в яких умовах і яким чином формувалися породи дна кратера.
Так, інструмент WATSON вже отримав перші дані, які дозволили дослідникам побачити, що камені в цьому регіоні відрізняються розмірами, кольором і навіть наявністю «цементу» між крупинками. Такі деталі можуть багато розповісти про минуле Червоної планети і про умови регіону, який, як вважається, був населений в минулому.
Відзначається також, що в науковій команді місії задіяно 500 вчених. Кожен рух ровера вивчає приблизно 100 фахівців, які спільно аналізують підказки, розставляють пріоритети і «складають пазл» минулого кратера Джезеро.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше марсохід Perseverance за допомогою своєї роботизованої руки зробив «селфі» на Червоній планеті, на яке потрапив і вертоліт Ingenuity. У момент знімка ровер знаходився на відстані чотирьох метрів від вертольота.