Марсохід Perseverance добув перший зразок грунту з Марса

Поділитися
Марсохід Perseverance добув перший зразок грунту з Марса
Правда, в NASA зазначають, що через погане освітлення фото вийшли нечіткими, тому будуть нові знімки більш високої якості.

Марсохід Perseverance добув перший зразок грунту з Марса в рамках своєї місії, повідомляє NASA.

"Дані, отримані 1 вересня з марсохода Perseverance, вказують на те, що фахівцям вдалося успішно добути зразок грунту на Марсі. Перші зображення, передані на землю, показують, що неушкоджений зразок знаходиться в резервуарі після вилучення", - йдеться в повідомленні управління.

На фото - просвердлений отвір після другої спроби компанії Perseverance зібрати пробу грунту. Зображення зроблено 1 вересня однією з навігаційних камер марсоходу.

Однак в NASA зазначають, що через недостатнє освітлення знімки вийшли нечіткими. Для повної впевненості в успіху місії знадобляться нові знімки з більш якісним світлом. Очікується, що нові фотографії зразка будуть передані на Землю в суботу, 4 вересня.

На Perseverance встановлено 43 титанових трубки, призначені для зберігання зразків. На кінці двометрової роботизованої руки ровера знаходиться свердло, а також порожній керн для одночасного буріння поверхні і забору проб.

За словами фахівців, під час першої спроби збору зразків бур і долото працювали, як і планувалося, але заповнити трубку не вдалося. Вчені місії підкреслюють, що весь процес забору зразків автоматизований. Один з обов'язкових кроків, що повинен зробити марсохід, - вимірювання об'єму проб. Але зонд не зафіксував опору, який був би, якби зразок знаходився всередині трубки.

Основне завдання марсохода - пошук ознак життя на Червоній планеті. Ровер досліджує геологію і клімат Марса, щоб визначити, чи можлива в майбутньому колонізація планети людьми.

Perseverance є вже п'ятим американським марсоходом, який NASA відправило для вивчення Червоної планети.

Раніше вчені NASA знайшли можливу причину, по якій марсохід Perseverance провалив першу спробу збору зразків ґрунту. За їх словами, ймовірно, що порода перетворилася в пудру або розпалася на більш дрібні деталі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі