Марсохід Curiosity зробив фото фрагмента гори Шарп на Марсі. На передньому плані знімка видно найвищі хребти, багаті гематитом і оксидом заліза. За ними розташовані глинисті пагорби, за якими ховаються гори з сульфатних матеріалів. Інформація про це була опублікована на офіційному сайті NASA.
На думку вчених, така різноманітність мінералів на цій ділянці поверхні Марса свідчить про активні процеси, які відбувалися в атмосфері планети у далекому минулому. Найближчим часом марсохід приступить до вивчення фрагмента, який був зображений на фото.
Знімок був зроблений 9 вересня, а 20 вересня Curiosity почав восьме буріння на поверхні Марса і п'яте буріння на горі Шарп. Ровер пробурив в розташованій поруч з ним скелі отвір глибиною 65 міліметрів.
Вчені сподіваються порівняти зразки піщаних порід, видобутих в різних районах, і за відмінностями у хімічному складі визначити їх ймовірну природу, зокрема, оцінити можливість їх потенційної взаємодії з водою у далекому минулому.
В даний час ровер Curiosity знаходиться на нижніх схилах гори Шарп в одному з піщаних регіонів. Гора Шарп (офіційно звана горою Еоліда) - це центральний пік кратера Гейла висотою близько 5,5 кілометра. У серпні 2012 року у північній частині цього кратера Curiosity і здійснив посадку.
Раніше фахівці NASA провели прес-конференцію, під час якої розповіли про те, що знайшли свідчення існування рідкої води на поверхні Марса.
Пізніше NASA опублікувало відео, на якому змоделювало рух потоків води на Червоній планеті.