Вчені з Університету Джорджтауна заявили, що малярійні комари захоплюють нові території зі швидкістю п'ять кілометрів на рік. І сприяє цьому підвищення середньої температури планети, повідомляє Science Alert.
У ході дослідження вчені вивчили місце проживання 22 видів комарів Anopheles в період з 1898 по 2016 рік. За цей час середня температура у світі зросла щонайменше на 1,2 градуса Цельсія. А це відкрило нові райони, що підходять для комарів.
Це призвело до того, що комарі розповсюджуються на південь на 4,7 кілометри на рік і піднімаються на 6,5 метрів. Це більше і швидше, ніж оцінки з дослідження 2011 року, в якому повідомлялося, що за всіма напрямками наземні види рухалися до полюса на 1,7 км на рік та вгору на 1,1 метра щороку. Тоді ця швидкість виявилася приблизно вдвічі-втричі вищою, ніж вважалося раніше.
Нове дослідження свідчить про те, що комарі Anopheles просунулися так далеко на південь, що в середньому вони зараз зустрічаються на 500 кілометрів далі і на 700 метрів вище, ніж у середині ХХ століття.
Комарі можуть долати великі відстані з поривами вітру. Але вони чутливі до змін температури, вологості та опадів, тому ареал їхнього проживання обумовлює місцевий клімат. За словами вчених, глобальне потепління не лише розширює ареал проживання комарів, а й збільшує час їхньої активності.
На думку дослідників, інші види комарів збільшують ареал проживання приблизно з тією ж швидкістю, але, щоб стверджувати це, потрібні додаткові дослідження.
Раніше вчені заявили про те, що кактуси опунції, які зазвичай спостерігаються у спекотних посушливих районах, наприклад, Гранд-Каньоні, почали поширюватися в Альпах. Це свідчить про зміни клімату, які відбуваються на Землі.