Майже тридцять країн підписали декларацію про "катастрофічну небезпеку" штучного інтелекту — The Guardian

Поділитися
Декларація може стати шаблоном для міжнародної співпраці в майбутньому на тлі активного розвитку ШІ.

Велика Британія, США, ЄС і Китай погодилися, що штучний інтелект становить потенційно катастрофічну загрозу для людства, підписавши першу міжнародну декларацію, присвячену цій технології, повідомляє The Guardian.

Двадцять вісім урядів підписали декларацію у перший день саміту щодо питань безпеки ШІ, організованого британським урядом у Блетчлі.

Декларація надає шаблон для міжнародної співпраці в майбутньому, оскільки нові саміти з питань безпеки ШІ вже заплановані в Південній Кореї через півроку і у Франції через рік.

"Існує потенціал для серйозної, навіть катастрофічної шкоди, як навмисної, так і ненавмисної, що випливає з найбільш значних можливостей цих моделей ШІ. З огляду на швидкі і невизначені темпи змін ШІ, а також у контексті прискорення інвестицій у технології, ми стверджуємо, що поглиблення нашого розуміння цих потенційних ризиків і дій, спрямованих на їх усунення, є особливо нагальним", - йдеться у документі.

Прем'єр-міністр Британії Ріші Сунак привітав декларацію, назвавши її знаковим досягненням, яке свідчить про те, що найбільші світові держави в галузі штучного інтелекту погодилися з нагальною необхідністю розуміння ризиків, пов'язаних із цією технологією.

Раніше повідомлялося, що представники провідних демократичних країн "Великої сімки" загалом погодили проект керівних принципів для розробників передових форм штучного інтелекту, сподіваючись пом'якшити пов'язані з цим ризики, такі як переслідування, дезінформація та проблеми з конфіденційністю. 

G7 обговорює необхідність міжнародних стандартів для використання технологій, що швидко розвиваються, таких як ChatGPT на основі штучного інтелекту.

Швидкі темпи розвитку ШІ підкреслили необхідність міжнародних стандартів для управління цією технологією, і багато країн посилили регулювання використання ChatGPT від OpenAI через побоювання, зокрема, щодо конфіденційності.

ZN.UA запитало українців про їхнє ставлення до штучного інтелекту та рівень взаємодії із технологією. Описуючи отримані результати, Юлія Самаєва констатує, що "Ставлення українців до штучного інтелекту на диво легковажне. Дарма".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі