На думку дослідників, різка зміна клімату 12,9 тисяч років тому стало причиною зникнення мегафауни Північної Америки. Перші сліди цього катаклізму відкрили зовсім недавно, приблизно 10 років тому, коли геологи з США знайшли сліди "метеоритних" гірських порід на дні одного з стародавніх озер в Мексиці. З тих пір вчені активно сперечаються, які наслідки викликало це падіння і як воно могло вплинути на життя людства.
Дослідники вивчили сліди цієї події по всій планеті і встановили, що падіння комети викликало справжній апокаліпсис. За словами геологів, спочатку вони просто шукали сліди від падіння уламків небесного тіла і вивчали зразки осадових порід з дна річок, озер і морів, що існували в часи дріаса, намагаючись оцінити розміри комети і зрозуміти, наскільки сильно її падіння сприяло похолоданню і останньому наступу льодовиків.
Вчені досліджували зразки порід з 170 куточків світу і помітили кілька незвичайних обставин. Приміром, у пластах, що сформувалися під час падіння комети було багато пилу і сполук аміаку, а в тих, що виникли трохи пізніше, - незвично багато пилку тополь і деяких інших дерев.
До того ж у зразках льоду, що сформувалися в той час в Гренландії, виявилося багато вуглекислого газу і різних органічних молекул, не властивих для повітря Арктики.
Всі ці знахідки - сліди одного і того ж феномену, потужних лісових пожеж, які знищили, за оцінками вчених, близько 9% біомаси Землі і охопили приблизно десяту частину суші. Це призвело до викиду в атмосферу величезної кількості CO2 та її запиленню, оскільки ліси більше не утримували пил. Згодом згарища заросли швидкозростаючими видами дерев, такими як тополі, і екосистема почала відновлюватися.
Цей вогненний шторм не пройшов безслідно для людства: приміром, перші жителі Америки, індіанці культури кловіс, майже повністю зникли після падіння комети. Їх замінили інші племена, які зовсім інакше виготовляють знаряддя праці. До того ж зникло багато великих тварини, які були головним джерелом їжі для племен мисливців-збирачів, а це стало поштовхом для розвитку землеробства, і зародження цивілізації на Близькому Сході.
Раніше повідомлялося про те, що вчені передбачили малий льодовиковий період у 2030-2040-х роках. На думку вчених, процеси, які відбуваються у двох шарах Сонця (одному – в конвенційній зоні і другому – ближче до поверхні), за період 26-го циклу досягнуть максимуму приблизно одночасно, але на протилежних сторонах зірки. Тому вони нейтралізують один одного, що приведе до різкого падіння сонячної активності в цілому.