Люди проникли до Арктики на 10 тисяч років раніше, ніж вважалося до цього

Поділитися
Люди проникли до Арктики на 10 тисяч років раніше, ніж вважалося до цього Люди проникли до Арктики 45 тисяч років тому © rus-img2.com
Відкриття було зроблене завдяки аналізу туші мамонта, знайденої поряд зі станицею Сопочна Карга.

Російські палеонтологи з допомогою аналізу слідів списів і ножів, виявлених в туші мамонта, яка була знайдена поряд зі станицею Сопочна Карга, встановили, що люди проникли в Арктику приблизно 45 тисяч років тому, тобто на 10 тисяч років раніше, ніж вважалося до цього. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Science.

Під час проведення розкопок за полярним колом вчені виявили тушу відносно молодого мамонта, вік якого становив приблизно 15 років. Після того, як туша була доставлена до Санкт-Петербурга, вчені виявили, що мамонт став жертвою давніх мисливців, які заселяли Сибір в далекому минулому. На це вказували множинні рани на тілі мамонта, а також сліди списів і стародавніх знарядь праці на ньому.

Після того, як науковці вирахували вік мамонта за допомогою аналізу радіоактивного вуглецю-14 в його тканинах, виявилося, що він жив близько 44,5 тисяч років тому. До сьогоднішнього дня вважалося, що люди проникли до Заполяр'я 30-35 тисяч років тому. Тобто люди проникли на територію Арктики на 10 тисяч років раніше, ніж вважалося до цього.

На думку вчених, на 40-45 тисяч років тому припадав пік розквіту мамонтів, чия кількість могла привабити перших жителів Заполяр'я і змусити їх переселитися в заплави Єнісею, Лени та інших річок Сибіру. На користь цього говорить те, що тушу "не доїли" – стародавні сибіряки не стали з'їдати всього мамонта, а вирізали тільки найсмачніші частини, відокремили бивні і залишили інші шматки туші. Це говорить про те, що проблем з їжею вони не відчували на той час.

Раніше вчені встановили, що стародавні люди винайшли списи на 200 тисяч років раніше, ніж вважалося до цього. Вчені проводили розкопки в системі глибоких ярів, розташованих на північний захід від південноафриканського міста Кату. На початку 2000-х років тут почалися розкопки, в ході яких учені виявили в ярах кілька шарів відкладень, що містять знаряддя праці з різних часових епох.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі