Люди не до кінця розуміють, як багато інформації передають у доповненій реальності – експертка

Відео
Поділитися
Люди не до кінця розуміють, як багато інформації передають у доповненій реальності – експертка Люди передають інформацію про своє тіло у доповнену реальність © unsplash/bydostalova
Існуючі норми щодо захисту особистих прав не можуть захистити людину в цифровому світі.

У Давосі стартували панельні дискусії у рамках Всесвітнього економічного форуму. Більшість із них цього року присвячена розвитку штучного інтелекту та технологій доповненої реальності.

Експертка із захисту прав людини та викладач Гарвардського університету Брітан Геллер у рамках дискусії «Наступні кроки для цифрових світів» розповіла про те, що на даний момент люди не повністю розуміють, який масив даних передають, стикаючись із технологіями доповненої реальності. Більш того, існуючі норми захисту особистих прав не можуть повною мірою захистити людину в цифровому світі.

«Закони про особисті права, як вони зазвичай розуміються, не повністю підходять під всі види технологій доповненої дійсності. Що я маю на увазі. Дані, що базуються на тілі. І я кажу дані, засновані на тілі, а не біометричні дані, оскільки біометричні дані мають законодавче визначення, а дані, засновані на тілі, - ні. Інформація, яку ви передаєте в мережу, коли ви використовуєте відстеження погляду для калібрування пристрою, може розповісти про вас дуже особисту інформацію. Про стан здоров'я, про особисту ідентичність, про сексуальну орієнтацію і навіть про те, чи схильні ви говорити правду. Я не думаю, що люди остаточно розуміють якість інформації, яку розкривають. Вона не обов'язково активно використовується, але вона міститься у даних. І особисті права, оскільки це стосується не лише біометричних даних, не захищають нас тією мірою, якою ми вважаємо, що вони мають», - заявила Геллер.

Вона також додала, що події доповненої реальності відчуваються користувачем як реальні. Вони реальні для його тіла та мозку. Геллер нагадала, що у Великій Британії відкрили першу справу про сексуальне насильство у віртуальному світі. За її словами, вона багато спілкувалася з жінкою, яка заявила про сексуальне насильство у метавсесвіті, і у неї спостерігаються всі ознаки жертви насильства, окрім фізичних.

«Ваш гіпокампус обробляє події, що відбуваються у метавсесвіті, так само, як і формує пам'ять. Якщо з вами щось відбувається у віртуальному світі, це друкується на вашому мозку. Тому розуміння того, що ви віддаєте та отримуєте – це основний компонент здобуття хорошого досвіду у віртуальному світі», - підсумувала Геллер.

Нагадаємо, минулого року острівна держава Тувалу, яка знаходиться в Тихому океані, заявила про те, що планує створити власну повну цифрову копію, відтворивши острови та масиви суші. Це дозволить зберегти історію та культуру країни, оскільки підвищення рівня моря загрожує її існуванню.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі