Одним з головних завдань міжпланетної станції є збір зразків ґрунту з поверхні Бенну. До 2023 року OSIRIS-REx повинна доставити зразки на Землю. В якості основного регіону для збору ґрунту вчені вибрали область "Соловей", яка цікава вкрай низьким альбедо і містить дрібнодисперсну речовину. В середині січня станція успішно здійснила проліт над "Солов'єм", а на початок лютого був призначений політ над резервною ділянкою робіт, яка отримала назву "Скопа".
11 лютого OSIRIS-REx успішно зійшла зі своєї орбіти і пролетіла над "Скопою" на відстані 620 метрів від поверхні. В ході аналізу телеметричних даних з'ясувалося, що лазерний високометр станції не працював належним чином. Він повинен був постачати дані про відстань до поверхні камери PolyCam, щоб вона могла фокусуватися і отримувати чіткі знімки поверхні. Таким чином, у команди з'явилася підозра, що всі отримані знімки можуть бути поганої якості і основне завдання прольоту не була виконана.
Інші наукові прилади станції працювали в штатному режимі. Зараз фахівці аналізують отримані станцією дані, щоб оцінити можливості лідара. Весь набір даних і знімків, накопичених в ході прольоту, станція закінчить передавати на Землю на наступному тижні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
OSIRIS-Rex буде займатися збором зразків і даних про астероїд, які потім доставить на Землю. Повернення апарату на планету заплановано на 2023 рік.
Місія станції у астероїда триватиме до 2021 року, а потім він почне зворотний рух до Землі. За час перебування на орбіті астероїда OSIRIS-Rex повинен зробити знімки астероїда, скласти карту і один раз торкнутися його поверхні для того, щоб зібрати зразки грунту.