Комету, що летить до Сонця, можна буде побачити неозброєним оком

Поділитися
Комету, що летить до Сонця, можна буде побачити неозброєним оком У травні яскравість комети можна буде порівняти з Венерою © NASA
Якщо комета не згорить в перигелії, вона буде помітна в небі в травні.

Астрономи заявили про те, що яскравість комети ATLAS досягла величини, яку вони очікували побачити тільки в травні – коли вона пройде найближчу до Сонця точку своєї орбіти. Як повідомляє "Популярная механика", якщо комета не згорить в перигелії, то її можна буде спостерігати неозброєним оком.

Небесне тіло C/2019 Y4, яке отримало назву на честь системи раннього виявлення навколоземних об'єктів Asteroid Terrestrial-impact Last Alert System (ATLAS), вперше було помічено 28 грудня 2019 року. Тоді комета знаходилася на відстані 439 мільйонів кілометрів від Сонця, а її світність становила плюс 20 зоряних величин.

Подібні об'єкти вважаються дуже тьмяним, їхня яскравість в 400 разів нижча порогу, який розрізняє людське око. Наприклад, світність Сонця становить мінус 26 зоряних величин, Місяця – мінус 12,7, Венери – мінус 4,67, а Сіріуса – мінус 1,47.

Вчені вважали, що в момент проходження перигелію світність ATLAS буде становити плюс дев'ять зоряних величин, але вона досягла цього значення вже в березні. Тобто, зараз яскравість комети в 600 разів вища за очікувану. В кінці травня, коли об'єкт буде на відстані 37,8 мільйона кілометрів, його світність може зрівнятися зі світністю Венери. Тобто, комету можна буде помітити неозброєним оком навіть вдень.

Наголошується, що великі комети не пролітали над північною півкулею вже 13 років. Але ця подія відбудеться тільки в тому випадку, якщо ATLAS не згорить в сонячних променях. Оскільки астрономи не знають хімічний склад комети, вони не можуть прорахувати, чи витримає вона зустріч з сонячними променями.

Об'єкт унікальний ще й тим, що його орбіта повторює орбіту Великої комети, яку спостерігали з Землі в 1844 році. На думку вчених, обидва небесних тіла були частиною давньої зруйнованої суперкомети яка оберталася по тій же орбіті.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

У минулому році астрономи за допомогою космічного апарату SOHO (Solar and Heliospheric Observatory) отримали відео, на якому можна помітити зіткнення комети з Сонцем. Комета з'явилася на радарах 14 серпня, а вже 15 – "загинула", зіткнувшись зі світилом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі